Mulle on alati olnud südamelähedane asju ise teha, disainida omaenda variant mingist esemest või tuunida olemasolevaid. Omades ...Mulle on alati olnud südamelähedane asju ise teha, disainida omaenda variant mingist esemest või tuunida olemasolevaid. Omades kuldsete kätega elupartnerit on lausa patt seda kõike mitte teha. Enamik jooniseid, mis ma talle üle annan, saavad ju ka teostuse. Kuna ma olen pikka aega soovinud endale Kubus küünlajalga, aga hind on suuremal 239€, siis ei jäänud mul taaskord üle muud, kui "oma" välja mõelda. Kuna Menu küünlajalad, mis meil seinas ripuvad, on kolmnurkse/kuusnurkse motiiviga, siis laua küünlajalg pidi tulema midagi, mis teistega kokku sobib. Ntks kolme jalaga. M pani ka oma hinge disainile juurde ja treis küünlajalad koonusekujuliseks (et veidi huvitavam välja näeks). Selline esialgu üleliigne pingutus osutus ikkagi lõpuks selleks, mis asjale hoopis palju rohkem väärtust juurde annab. Küünlajalg sulandub hästi meie interjööri olles disainielement omaette kui ka veidi praktiline ese igapäevases kasutuses. Sest mida jahedamaks ja pimedamaks väljas läheb, seda rohkem meeldib meile küünlaid põletada.

Scarf, sunnies & leather jacket from Zara ( here , here & similar here ), River Island belt ( here ) and Aldo boots (old)...


Scarf, sunnies & leather jacket from Zara (here, here & similar here), River Island belt (here) and Aldo boots (old)

Heihei! Loodan, et teil läheb hästi! Viimasest outfiti postitusest on palju aega möödas ning seetõttu võtsin Evil sabast kinni, et blogi jaoks mõned pildid teha. Minu esialgne mõte oli seda teha homme, sest tänaseks oli planeeritud MyFitnessis kõht-selg-tuhar, kuid Evi sai minust valesti aru ning siis leppisime kokku, et Evi võtab oma kaamera kaasa ning kohtume juba täna lõunal. Ja nii on täna Teie ees postitus minu rõivastusest, mis on täiesti planeerimata ja täpselt nii räsitud nagu see pärast üht koolipäeva on. Kõik, peale salli ja päikeseprillide, on seljas vana ja juba nähtud siin blogis. Salliga selline huvitav lugu... Zaras müüakse väga suuri salle, mis minu väiksele pikkusele tunduvad eriti hiiglaslikud. Nii ostsime Eviga meile meeldinud salli kahe peale. Lõikasin salli pooleks, harutasin samamoodi lõikeserva ära, nagu olid ülejäänud servad harutatud ja nii saime kumbki endale meile sobivas suuruses salli. Soojale sõbrale annab eripära see, et ühel pool on ruudu muster suurem, teisel pool pisem. 

Zara sock fit boots Selle aasta kevadest saati olen silmanud vaikselt sokisäärega saapaid, mida saab edukalt kanda seelikute ja põlvik...


Selle aasta kevadest saati olen silmanud vaikselt sokisäärega saapaid, mida saab edukalt kanda seelikute ja põlvikutega jne. Ma polnud selles stiilis päris kindel, et kas sobib kanda või on midagi täiesti imelikku.. nüüd aga, mida ma poodides muudkui müügil näen.. sokisäärega saapad! Tahtsin sellest stiilist endale siiski midagi tagasihoidlikku, universaalselt ja kindlasti mugavat ja leidsin ideaalse paari Zarast. Mis mulle Zara juures viimasel ajal enim meeldima on hakanud on see, et nad ei tee enam ainult kõrge (~10cm) kontsaga kingi. Nende valikust leiab nüüd ka madalamaid kingi-saapaid, mis on mõistagi palju mugavamad ja silmale ilusad vaadata. Jeei!!

//From this spring I've been eyeing for sock-style boots that you can wear with skirts or high knee socks etc. I wasn't quite sure about if it will look trendy or something totally not okay.. but now... all you can find from stores are... sock fit boots! I still wanted something not that noticeable, but something that would be universal and comfortable and I found a perfect pair from Zara. What I like most about Zara lately is that they don't do only high heels anymore. They actually sell boots that for sure are much more comfortable and pleasing for the eye. Yay!

Viimasel ajal pole ette tulnud neid pikki hommikuid, kus saab kaua voodis lesida, lemmikseriaale vaadata ja 10 tassi (no tegelikult...


Viimasel ajal pole ette tulnud neid pikki hommikuid, kus saab kaua voodis lesida, lemmikseriaale vaadata ja 10 tassi (no tegelikult mitte nii palju) kohvi või teed sooja teki all juua. Iseäranis tunnen neist puudust nüüd, kui ilmad on nii jahedaks läinud ja toas veel ei köeta. Kool röövib palju väärtuslikku puhkeaega, kui nii võib öelda.. eriti kui viimased poolteist aastat olen saanud suuremas osas teha seda, mida ise tahan ja millal tahan (perks of being your own boss). Nüüd on esmaspäeva, teisipäeva ja kolmapäeva õhtud sisustatud tuupimisega ja vabadel päevadel teen nii palju tööd kui võimalik. Erandiks täna. Täna, kauaoodatud pühapäeval, ma ei tööta. Istun hoopis sooja teki all, joon kuuma teed ning naudin kergemat lugemist. Õnn!

ORGANIZING IS THE KEY rug - h&m | stool - Aatrium | Menu candle holders - Beautiful Thin's | Menu dustpan - Sca...ORGANIZING IS THE KEYrug - h&m | stool - Aatrium | Menu candle holders -Beautiful Thin's | Menu dustpan - Scandinavian Design Center Esimene mõte, mis minul tavaliselt esikuga seoses tekib, on palju asju ja vähe ruumi. Üritasime siis oma esikus tekitada võimalikult palju ruumi... ja illusiooni, et asju nagu polekski. Esiku kujundamisel lähtusime 4-st põhilisest punktist...

MUGAVUS

Et esik oleks mugav, tuleb asjad korralikult läbi mõelda. Uksest sisse astudes tahad ikka esimese asjana kuhugi käekoti toetada või jalanõude äravõtmisel korraks istuda. Paigutasime selleks kohe välisukse kõrvale kolme jalaga järi ja uskuge mind, see saab palju kasutust. Üleriideid on võimalik riputada nii nagisse kui ka riidepuu peale (kuidas kellelegi paremini sobib), ka mütsi jaoks on nagi kohal koht olemas. Jalanõud, mida saab üksteise otsa kuhjata (sussid, plätud, ketsid jne) on kapis peidus, viisakamad kingad-saapad riiulis. Kuna härra jalg on suurem, siis tema jalanõud riiulisse ei mahu, küll aga on riiuli all nende jaoks koht olemas. Sinna saavad mugavalt oma jalanõud tõsta ka külalised. Kergemate asjade jaoks paigaldasime ka kaks puidust nagi jalatsikapi kohale, Ühel neist hoian oma käekotti. Et esikus olev liiv ja sodi tuppa ei leviks, panime sinna ka struktuurse vaiba. Musta-valge kirju, et sinna tekkiv sodi kohe välja ei paistaks. Mugavust annab ka tumehall sein jalatsikapi taga, selle pealt ei paista jalatsitest tekkivad triibud ja kriimud nii hästi välja.

AVARUS

Lahedamaks muudab ruumi kindlasti avatud planeering. Valgust pääseb nii köögi aknast (päike paistab õhtul otse suunaga esikusse) kui ka elutoast. Kui jätta vannitoa uks ka paokile, siis hommikul peegeldab sealt päikest esiku kõige pimedamasse nurka. Kõik valguse ja varju liikumised sai läbi mõeldud juba enne ehituse algust ja tunneme, et oleme selle ülesandega edukalt hakkama saanud - esik on helgas hommikust õhtuni. Valgustatud tulemust rõhutavad ka heledaks värvitud seinad ning hõljuv valgete ustega jalatsikapp. Riiete jaoks otsustasime ka kapi asemel nagi panna, sest kapi seinad võtavad palju ruumi.

KORDUVAD VÄRVID JA MUSTRID

Läbiv ühtne värvigamma hall, valge, must ja puidu toon, loob kogu korterist suurema ja avarama mulje. Ka esikust. Mõne jaoks võib olla monokroomne kodu veidi kõle ja hirmutav, meie jaoks tundub see pigem rahulik. Tamme tooni põrand annab soojust ja kui tekib igatsus värvide järele, saab ju edukalt värviliste tekstiilide ja aksessuaaridega kodule vürtsi lisada.

KUNSTI/DISAINI ELEMENDID

Et esik oleks kutsuv ja isikupärane, paigutasime sinna kuusnurksed MENU küünlajalad, samasugused nagu meie kodukontoris. Kui välisuksest tuppa piiluda, näeb neid esimesena. Lisaks ka sama brändi kühvel ja hari, millest SIIN postituses juttu tegin. Väike detail, aga annab palju juurde.

Varsti jagan pilte ka meie vannitoast. Erandiks on selles ruumis kapp hoopiski ostetud K-Rautast. Mis me sellega tegime, et see oleks "oma", näete varsti!

Good morning! As I've mentioned before, I'm a student again 👊 (..heading to school right this minute) I already have one b...
Good morning! As I've mentioned before, I'm a student again 👊
(..heading to school right this minute)

I already have one bachelor's degree, but since I've grown and get to know me better, I finally realized I'm into something else. At first, I studied fashion design, then I quit and got my bachelor's degree in glass art and design at Estonian Academy of Arts. I went to get my masters degree there too, but then I quit even before classes started. Got a really good job opportunity and long story short.. I ended up with my own company. I've always known I'm not only a creative person, but pressure from everyone else made me do only creative stuff. Now, years after finishing my bachelor's, I still feel I want to learn, so I went back to school this fall. A whole different thing that hopefully will help me to pursue my dreams.

Going back to school now after having this long "pause" doesn’t feel easy at all. Being a grown-up and at the same time being treated like all the other kids seems horrible at the time! I feel so old. Also.. do I even know how to study anymore? Is this all going to be a huge mistake or something I'll appreciate later? How will I find time for everything..?

Obviously I feel super nervous, but I guess that's normal =)


Ilmaga on meil viimasel ajal ikka nii vedanud! Nagu mainisin varem, siis käisime perega eelmisel nädalavahe...


Ilmaga on meil viimasel ajal ikka nii vedanud! Nagu mainisin varem, siis käisime perega eelmisel nädalavahetusel Viru rabas. Sõitsime välja umbes 5 paiku hommikul ja jõudsime täpselt päikesetõusuks kohale. Mina, Lea, õemees, Evi ja ta poissõber, õelapsed ja paps. Kõik algas muidugi väikse draamaga, sest lapsed on harjunud laupäeviti kaua magama. Seekord jäid nad pikast unest ilma ja nende jaoks oli see maailma lõpp. Veetsime mõned tunnid värskes õhus, ilm oli võrratu ja vaade rabale imeilus! Ma ei ole tegelikult looduslaps kohe üldse mitte, aga iga kord kui loodusesse lähen, meenub mulle lapsepõlv, jalutuskäigud pere ja vanaemaga ja see teeb mind alati nii rõõmsaks. Kuna sel ööl jätsin ööune vahele, siis vaatetornist tagasi autode juurde kõndides tabas mind tugev väsimus. Silmalaud muutusid väga raskeks ja mitmel korral kaotasin tasakaalu. Tol hetkel oli see isegi naljakas (alati leian asju, mille üle naerda, kui ma pole magada saanud), kuid nüüd mõistan, kui oluline on korralik UNI. Terve nädal olen tundnud end väsinuna, unustan koguaeg igasugu asju, mida vaja teha ja aeg lendab turbokiirusel. Kuna mul on väga palju uusi kohustusi, siis see ei ole üldse hea! Vähemalt täna sain lõpuks magada lõunani ☁️

// This weather lately has been the best! As I've mentioned before, on last saturday we went to Viru bog (near Tallinn, Estonia) with the whole family. We started our drive around 5 o'clock in the morning so we arrived just when the sun rose. It was me, Lea, her husband, Evi, her boyfriend, my nieces and my dad. It all started with a little drama, because the kids are used to that Saturday is the day when they get to sleep very long. Haha, well.. not this time and for them it was the end of their world. We spent couple of hours in the fresh air, weather was great and the view was gorgeous too! I’m not a nature child at all, but every time I go and breathe some fresh air in the woods or in the park, I remember my childhood and walking with my family and grandmother. I get so happy! Since I hadn't slept that night it was really tough walking back from the tower to our cars. My eyes got really heavy and my head started spinning. It was really funny at the time (I always start laughing on random things when I haven't slept), but now I understand how important it is to SLEEP. I've felt tired the whole week, I keep forgetting things, time passes too fast and since I've got a lot to do, it's not good at all. At least today I got to sleep til noon ☁️


I've been absent here in the blog lately because I've been so busy with school, work and family stuff (I haven't even had...


I've been absent here in the blog lately because I've been so busy with school, work and family stuff (I haven't even had a proper sleep this week). It's the beginning of a big change in my life and I haven't quite figured out how to get everything work so that I have time for everything. I guess I'll have to make a schedule for all my tasks :D. There's a lot to share and it all will find a place here in my blog soon. SOON! Until then... Few days ago Olivia from coshio.com contacted me and asked if I could answer few of her questions. Couldn't think any reason why I couldn't. You can read the outcome from HERE.

This image above is from last night. We went to an event "Valgus kõnnib Kadriorus". More pictures from yesterday coming soon!

Much love!

Tere hommikust ja mõnusat nädalavahetuse algust! ☀️  Siiani olen vaid maininud magamistoa lampe ja seina , mis tegelikult ei o...

Tere hommikust ja mõnusat nädalavahetuse algust! ☀️  Siiani olen vaid maininud magamistoa lampe ja seina, mis tegelikult ei ole ju hea une jaoks üldse olulised, vaid pigem meeldiva õhkkonna loomiseks. Et selles ruumis tuleks ka magus uni, on seal vaja üht korralikku voodit. Sobiva leidsime Softrendi valikust. Meile meeldis ka üks teine isend üsna sarnase väljanägemisega teiselt tootjalt, aga lõpuks otsustasime Eesti disaini kasuks. See kõrgetel jalgadel voodi nimega Fuuga on disainitud Argo Tamme poolt. Softrendi Fuuga kõrged jalad hõlbustavad voodi alt koristamist ning õhuline disain sobib meie väiksesse magamistuppa kui valatult.
Kuna eelmises kodus diivanvoodi peal magamisest kimbutasid mind seljavalud, siis õige voodiaseme leidmine oli meie jaoks väga oluline. Otsustasime pärast pikki ja kaalutletud otsinguid kvaliteetse eesti disaini kasuks ning Softrendi Fuuga oli täpselt meie jaoks õige. Voodi peale valisime ortopeedilise madratsi. Sobiva leidsime Sleepwelli valikust. Madrats on hea une jaoks VÄGA oluline ja ma ei soovita selle pealt väga kokku hoida. Sulepadjad ja teki ostsin Hemtexist, voodipesu olen ostnud seni kõik h&m-st, kuna ma pole märganud, et mujal Eestis naturaalsest linasest kangast voodipesu leiduks. Seni olen ka kvaliteediga väga rahul, sest isegi pärast mitmeid-mitmeid pesukordi (pesen mitte vähem kui 60*C veega) näeb kangas endiselt väga hea välja ja on katsudes pehme. Triikima ka ei pea, kui ei taha, linase kanga kortsud on kui disainielement omaette. Nüüd hiljuti täiendasin voodit ka kahe 50x90cm mõõdus padjaga ja vahvliriidest suure päevatekiga. Mõlemad annavad palju hubasust ja isikupära magamistoale juurde. Päevatekk on ka selles mõttes hea, et see kaitseb voodipesu tolmu ja mustuse eest päeval, kui voodi kõrval olevat kappi koristada või kui tekib tahtmine riietega voodi peal pikutada ja raamatut lugeda.

Ma ei olegi veel magama saanud. Tavaliselt magan üsna kaua ja kartsin, et ei ärka hommikul õigel ajal üles. Läheme perega Viru rabasse päikesetõusu vaatama, väljasõit on kell 5:30. Ma usun, et meil on seal väga tore! Mis Teil nädalavahetusel plaanis on?

Heihei! Loodan, et Teil läheb hästi! Kolmapäev oli selline päev, kus käisime vannituppa kraanikaussi ja/või kraanikausikapp...
Heihei! Loodan, et Teil läheb hästi! Kolmapäev oli selline päev, kus käisime vannituppa kraanikaussi ja/või kraanikausikappi otsimas. Käisime ära Vannitoapoes, seal oli mitu varianti, mis meile stiililt oleks sobinud, kuid kinnituskohad olid neil vale koha peal ja meie vannitoaseinaga poleks sobinud. Tellimiseks meil enam aega ei ole, seega tuli otsida laos olevate seast. Nagu ikka, on valik üsna kesine. Lõpuks leidsime ühe K-Rautast, Tallinnas viimane. Värvilt muidugi ei sobi ja kapinupud ka jamad, aga kapi kuju, suurus, seinale kinnitamise viis jne kõik klappisid sellega, mida meil vaja. Lisaks oli meie jaoks oluline, et kapp ei oleks saepuruplaadist, sest see kipub üsna kiiresti laiali lagunema. Leitud kapp on MDF-ist, see tuleb nüüd üle värvida ja nupud välja vahetada. 

Nagu ikka, kui me M-iga ehituspoodidesse satume, palun tal ka paar klõpsu blogi jaoks pildistada.  Midagi erilist ma sellisteks puhkudeks selga ei pane. Jalga tõmbasin oma vanad lõhkised teksad, ja varba otsa mitu-mitu aastat vanad zara saapad (juba üsna väsinud, aga nad on NII mugavad). Et aga mitte päris kalts välja näha, lisasin riietusele särtsu uue pluusi ja oma MK kotiga, millele kinnitatud väike tumepunane karvatupsuke (DIY). 

Pildid otsustasime seekord teha kärmelt ringteel, kus oli väga palju autosid, mitmed neist signaalitasid ja KÕIK vaatasid.. Tugeva tuule ja mööduvate autodega oli ülesanne meie jaoks veidi keeruline, kuid saime enam-vähem hakkama.

WEARING:
top - ZARA
jeans - ZARA, old
boots - ZARA, old (similar ones here & here)
bag - Michael Kors
furry keychain - DIY

Hei-hei! Loodan, et teil läheb kõigil hästi! Viimased nädalad on olnud äärmiselt väsitavad ja nüüd, kui ärasaatmine on möödas, tahaks li...
Hei-hei! Loodan, et teil läheb kõigil hästi! Viimased nädalad on olnud äärmiselt väsitavad ja nüüd, kui ärasaatmine on möödas, tahaks lihtsalt koheva teki all lösutada. Ma tean, et koju mossitama ei tohi jääda, aga enne homsest kooli ja tellimustööde täitmisi tunnen, et vaja veel veidi jõudu koguda. Vedasin oma sooja paksu teki elutuppa, sest teleka ees tuleb ikka kõige magusam uni :) ..ja kui und ei tule, siis saan vähemalt meelt filmiga lahutada (leidsin elioni filmiriiulist filmi "Source Code", ma olen seda juba näinud, aga hetkel lõppu ei mäleta).

//Hello! Hope you all are doing good! Last couple of weeks have been exhausting and now, when the funeral is behind us, I just want to lay under a soft blanket. I know, it's not good to stay home and pout, but before I go to school tomorrow and start complete orders, I need to collect strength. I brought our big blanket into our livingroom, because I always get the sweetest sleep in front of the tv :) ..and if I don't feel like sleeping I at least can entertain myself with a film (I found Source Code movie from our rental package, I've seen it but I don't remember how it ends).

Scared, totally not ready, but sooooo excited!! Hei-hei! Loodan, et Teil läheb hästi! Igaüks, kes mind rohkem teab, on ku...Scared, totally not ready, but sooooo excited!!


Hei-hei! Loodan, et Teil läheb hästi! Igaüks, kes mind rohkem teab, on kursis, et kardan ekstreemsusi. Tohutult. Seetõttu oli paljudele (ja eelkõige mulle endale) üllatuseks, et otsustasin paratrike'iga lendama minna. Me elame ju vaid korra! Kunagi peab ka midagi põnevat elus ette võtma ja alati ei saa nö turvalist elu elada. Kõrgust tuli lõpuks umbes 180m ja tuul kohati kõigutas, polnud hullu. Terve lennu ajal hoidsin suurest hirmust (kardan ju meeletult kukkumist) kramplikult raamist kinni ja eriti liigutada ei julgenud, aga elamus oli sellest hoolimata vägev ja ma ei kahetse midagi! Lõpp-kokkuvõttes oli tore ja maandudes tundus kõik köki-möki. Ehk julgen teinekordki oma mugavusstsoonist väljuda ja selliseid seiklusi ette võtta :)

//Hi! Hope you are all doing well! Anyone who knows me well, is familiar with my fright of extremes. I'm sooooo afraid to do anything. That's why everyone was surprised when I decided to go to fly with paratrike. YOLO! At some point you just need to do something exciting, you can't always live a "safe" life. We flew at 600ft and wind wiggled a bit. That's okay. But the whole time I was scared to death, I held on to the frame and couldn't move at all. Nevertheless I enjoyed the view and experience, It was awesome and I don't regret anything! Overall it was nice and after landing it all felt so easy. Maybe I'll step out from my comfort zone and do something exciting again in the future :).