Pildid tänasest! Osalesime teist korda Kodu Kauniks konkursil ja sel korral õnnestus meil ka võit koju tuua. Põhjamaine Kodu 2016....


Pildid tänasest! Osalesime teist korda Kodu Kauniks konkursil ja sel korral õnnestus meil ka võit koju tuua. Põhjamaine Kodu 2016. Meid valis välja žürii ja auhinna sponsor Hemtex! Aitäh Teile! Ja aitäh kõigile, kes kõigest väest püüdsid meile Publiku Lemmiku auhinda teenida. Sel aastal kahjuks ei õnnestunud, aga iga hääl siiski meie jaoks luges! Aitäh Teile! Ja aitäh, Kuks, et oled maailma parim tiimikaaslane!! ;)

Auhindade jagamine toimus ka sel aastal Õpetajate Majas ja kuna ma olin eelmisel aastal sellest hoonest nii lummatud, siis krabasin seekord fotoaparaadi kaasa. See ahi! Ja põrand! Palun mulle ka koju sellist! :)

//Photos from today! It was our second time participating at Kodu Kauniks competition and this time we came home with a prize - Nordic Home 2016, we were picked out by the jury and by prize sponsor Hemtex! Yaaayy, thank you!! And thank you all who pushed so hard to get us the Public's Favourite award. We couldn't get it this time, but every vote counted for us big time! So thank you! And thank you, Kuks, for being the best team mate ever! ;)

And since last year I was so intrigued about the interiors of the Teacher's House in Tallinn, I crabbed my camera with me this time. This kiln! This herringbone floor! Please, I'd like one in my apartment too! :)

E D UKA PÄEVA ALUSEKS ON KVALITEETNE UNI! Unekvaliteeti saab parandada erineval viisil ja täna toon Teieni mõned nipid, kuidas ...

EDUKA PÄEVA ALUSEKS ON KVALITEETNE UNI!

Unekvaliteeti saab parandada erineval viisil ja täna toon Teieni mõned nipid, kuidas seda teha.

  • Loo kindel unerežiim ja jälgi seda. Siin olen mina kõige hullem inimene üldse, kes seda nõu võiks anda, sest mõnikord lähen magama alles 5 hommikul ja ärkan juba tund hiljem, et kooli minna. Aga ärge minu tegude järgi käituge, vaid ikka sõnade järgi. Korralik unerežiim aitab kvaliteetsele unele palju kaasa! 
  • Ära joo alkoholi, ära suitseta. Mina ei tarbi alkoholi juba selle aasta jaanuarist saati ja esimene asi, mida enda juures märkasin, oli magusam uni. Ärgates tunnen end palju paremini ja boonus... tervis on parem ja nahk siidisem ;)
  • Väldi erguteid päeva teises pooles - kohvi, roheline ja must tee, energiajoogid jne.
  • Ära söö õhtul kõhtu üleliia täis.
  • Ole aktiivne, väsita organismi ja viibi värskes õhus.
  • Loo endale mõnus ja hubane keskkond, kus magada.
  • Lülita välja elektroonika ja tee tuba pimedaks. Kui tuba pimedaks ei saa teha või kui kuuvalgus segab, aitab hädast välja unemask. 
PS! Ja miks mitte kinkida üks unemask ka vennale või vennanaisele, kes hindab huumorit ja unemaski praktilist poolt! Eestis müüdavatest unemaskidest on vist kõige tuntum Ööloom, kuid mulle meeldivad ka h&m valikus olevad unemaskid. Hetkel on neil litritega variandid, must ja valge. Ööloom unemask (link SIIN) on 4 ühes - midagi kasulikku, silmailu, palju emotsiooni ja naljakaid lugusid, mis Ööloomaga alati käsikäes käivad. 

Mina ostsin Öölooma unemaski alles hiljuti ja pean ütlema, et tegin seda rohkem emotsionaalsetel põhjustel. Nimelt palus Ööloom rahalist abi, et viia ellu projekt ja muidugi toetan ma igasugu kasvule suunatud ettevõtmisi. Seda eriti siis, kui tegemist on millegagi, mille poole süda nagunii kutsub. Ööloomaga olen salamisi tuttav juba pikka aega. Käisin disainikeskuses eelmisel aastal nende brändi lugu kuulamas ja rõõmustasin, kui nad võitsid Kuldmuna 2015 grand prix'. Tõeliselt palju inspiratsiooni pakkuv bränd! 

Igale pildile klikkides näed tervet postitust ;) //If you click on any image, then you'll see the full post ;)  ...Igale pildile klikkides näed tervet postitust ;)

//If you click on any image, then you'll see the full post ;) 

Täna süütasin esimese advendiküünla. Panin küünlad M tehtud küünlajalale. Sinna mahub ainult 3 küünalt, mistõttu pean vist 4. a...


Täna süütasin esimese advendiküünla. Panin küünlad M tehtud küünlajalale. Sinna mahub ainult 3 küünalt, mistõttu pean vist 4. advendiks midagi muud välja mõtlema. Praegu aga näeb nii lahe välja!

.. Eile oli tore päev! Pidin tegema tööd (nagu alati), aga noorem õde helistas ja küsis, kas võib külla tulla. Muidugi võtsin ta lahkelt vastu, kuna pole viimasel ajal eriti saanud puhata. Rääkisime, jõime alkoholivaba glögi, vaatasime Seksi ja linna ja küpsetasime piparkooke. Täna teen muidugi eilse tööpäeva tasa ja loodan, et lõpetan enne kui uneaeg on. Muide, mõtlesin, et teeks sel aastal ka jõulukalendri.. alustasin mõningate üllatuste pakkimisega ja loodan, et leian enne detsembri algust kõigi 24 päeva jaoks poest midagi taskukohast. Näitan Teile kindlasti lõpptulemust ka! Mõnusat pühapäeva jätku Teile! Aitäh, et siia ikka tagasi pöördute ja mul silma peal hoiate ;) Xx

// Today I lit the first advent candle. I used the candleholder that M made me. It only holds three candles so I guess on fourth advent I'll have to use some other arrangement. It looks so cool tho!

.. Yesterday was a really nice day! I had to work, but my little sis called me and asked if she could come over. Ofcourse I welcomed her, because I haven't had time to relax lately at all. We talked, drank alcohol free glögg, watched Sex and the City and baked gingerbreads. It was so nice. Tonight I'm going to make yesterday's work day even and and hopefully will finish before bedtime. Btw, I thought I'll make an advent calendar this year and I started packing some treats yesterday too. Hope I'll find those 24 little wallet-friendly surprises before december starts. I'll show you the end result defenitely ;) Enjoy the rest of your sunday! Thanks for coming back and keeping an eye on me ;) Xx

1.  Kähler tealight holder  | 2.  Kitchen Aid water kettle  | 3.  Lightbox  | 4.  Menu Pepper & Salt grinders  | 5.  Eva Solo sauce p...

1. Kähler tealight holder | 2. Kitchen Aid water kettle | 3. Lightbox | 4. Menu Pepper & Salt grinders | 5. Eva Solo sauce pot | 6. Iittala Kastehelmi jar with a lid | 7. Kähler Omaggio vases 3pcs  | 8. Meraki dish soap | 9. A beautiful poster from Posterclub | 10. Vitra Elephant mousepad (sold in Interna stores, interna.ee, 19€+KM) | 11. Click & grow herb garden (discount -40% until 28. november, so hurry!)


Kui Sul on mõni sõbranna või sõber, kes on selline kodupunuja või hindab head disaini ja praktilisust, siis see postitus on kindlasti abiks talle kingituse valimisel (kingiideid võid leida ka varasemast postitusest SIIT). Hinnad on asjadel sellised ilusad... aga üks korralik kingitus ei saagi olla väga odav? Kui soovite, võin eraldi teha ka postituse mingis kindlas hinnaklassis a'la 5-20€? Andke sellest siin kommentaarides kindlasti märku :)

1. Kähler coffee press | 2. Arne Jacobsen tea pot | 3. Arne Jacobsen mug | 4. Bialetti coffee press | 5. Stelton coffee press | 6. K...Today is the day when everything feels pointless, useless and I have so much to do!! I woke up with a fever, huge headache and no mot...


Today is the day when everything feels pointless, useless and I have so much to do!! I woke up with a fever, huge headache and no motivation. Hope I'll find myself soon! Weather is with me today I guess.. windy, dark and it pours!

How are you doing? Excited about tomorrows Black Friday already? What are you going to buy?

1. Aimee Song - Capture Your Style - for someone who loves Instagram!  | 2. Dean Burnett - The Idiot Brain - for someone who wants to k...
1. Aimee Song - Capture Your Style - for someone who loves Instagram! | 2. Dean Burnett - The Idiot Brain - for someone who wants to know more about why people act the way they do | 3. Anne Vetik - Lolle küsimusi pole olemas - for someone who understand humour | 4. J. K. Rowling - Harry Potter & the Cursed Child - for a Harry Potter lover | Sophia Amaruso - #Girlboss - for ambitious young woman  | 6. Mihkel Raud - Kus ma olen ja kuidas... | 7. Merilin Taimre - Mu süda kuulub kolmele: toidule, tervisele ja minule - for someone who values healthy eating | 8. Garance Dore - Love x Style x Life - for someone who loves fashion | 9. Nastja Maagiline 2017 - for spirituals and believers | 10. Maria Konnikova - The Confidence Game - for someone who wants to know more about why we fall for cons | 11. Chris Anderson - Ted Talks - for someone who wants to polish their public speaking skills

Mäletate, tegin eelmisel aastal kingiideede postitusi? Mõtlesin, et jätkan traditsiooni, kuna sain eelmise aasta postituste kohta palju positiivset tagasisidet. Teen nädalas 1-2 postitust lootes, et leiate siit põnevaid ideid, mida lähedastele jõuludeks kinkida. Täna toon Teieni mõned põnevad uued raamatud, mida on tore ka jõulukingiks saada. Enamik siin toodutest küll inglise keelsed, kuid mõningaid neist on tõlgitud ka eesti keelde. Et neid üles leida, tuleks lihtsalt autori järgi otsida siis raamatupoodidest... :)

Heihei armsad! Kuidas Teil kõigil läheb? Mul on selline tunne, et iga nädalaga läheb koormus aina suuremaks. See nädal oli eriti stre...
Heihei armsad! Kuidas Teil kõigil läheb? Mul on selline tunne, et iga nädalaga läheb koormus aina suuremaks. See nädal oli eriti stressirohke ja kui neljapäeva õhtul kella 8-ks koolist koju jõudsin, siis pingelangus niitis jalad korralikult alt. Reede hommikuks ohatis huulel ja õudsad peavalud. Lisaks veel seljavalu ja paremas käes joonistamisest kramp. Nice!

Neljapäev oli Kuksi ja minu jaoks ka üks eriline päev... ♥ 10 aastat! Aeg möödub ikka nii ruttu! M kinkis mulle kimbu imeilusaid roose ja täna leidsime ka lõpuks veidi aega, et tähistada õhtusöögiga Al Bastiones. See väike Itaalia restoran oli meie õdusa õhtu jaoks ideaalne!

//Hi sweethearts! How are you all doing? Lately I've been feeling that it all gets even more worse with each week. This week vas very stressful for me and when I arrived from school at 8, a sudden decrease in pressure really hit me. On friday morning I had a cold sore and such a headache. And that's not even it! Also lower back pain and my right hand cramped from drawing. Nice!

Thursday was a very special day for me and Kuks…♥ 10 years already! Time goes by so fast! M brought me a beautiful bouquet of roses and today we went to celebrate with a dinner at Al Bastione. This little Italian restaurant was perfect for our cozy evening!


Sweater h&m | belt River Island | watch Daniel Wellington Classic Black | jeans Zara Aasta hakkab vaikselt läbi saama, kui u...

Sweater h&m | belt River Island | watch Daniel Wellington Classic Black | jeans Zara

Aasta hakkab vaikselt läbi saama, kui uskumatu see ka pole! Nagu ikka, meeldib meile alati tagasi vaadata ja mõelda, millega oleme hakkama saanud, mis meiega on juhtunud ning kas aasta algul antud lubadused on täidetud jne. Mina andsin endale aasta algul lubaduse, et pingutan rohkem kui eelmisel aastal ja ma võin uhkusega öelda, et täitsin oma lubadust. Aasta oli üleüldse väga väljakutseid pakkuv ja õppisin tohutult. Järgmised poolteist kuud tulevad ilmselt samuti. Mõtlesin siis, et jagan möödunud 11 kuu kohta tekkinud mõtteid ka teiega...

1. Noorena ei mõtle sellele väga ja enamus raskeid või hirmutavaid asju saab edasi lükatud, kuid lõpuks jõuab kohale, et eesmärkide saavutamisega tuleb alustada pigem varem kui hiljem. Ma lükkasin pea kaks aastat edasi oma firma registreerimist ja praegu saan aru, et oleksin võinud seda teha juba kohe alguses. Hirm, et ma ei saa hakkama, oli täiesti asjata ja tunne, et raiskasin nii palju aega enese kogumisele, jääb mind kummitama veel kauaks. 

2. Elu on lühike. Liiga lühike.

3. Negatiivsus on nakkav. Kiruvatest, vinguvatest inimestest tuleb kaarega eemale hoida.

4. Kompleksivaba elu on ilusam. Ma olen nii kaua arvanud, et on mingisugused standardid, millises staatuses/eluetapis peaks teatud vanuses juba olema. Tegelikult on asi nii, et igal ühel on oma rada. Mõni jõuab sihtpunkti varem, teine hiljem. Mõni uitab niisama ja mõni otsustab poolel teel, et parem on liikuda hoopis teises suunas. Ja see kõik on OK! Sest kelle jaoks Sa elad? Iseenda või teiste jaoks? Me ei sünni siia ilma teades juba, mida elult ootame. Elu on enese otsing ja mõne jaoks ongi huvitavam teha elu jooksul võimalikult palju erinevaid asju, kui istuda ühe ja sama ameti otsas kuni pensionipõlveni. Me oleme erinevad ja see on OK!

5. Inimesed arvavad ja eeldavad liiga palju. Ma olen sel aastal kuulnud väga palju erinevaid kuulujutte nii teistest, endast kui ka oma lähedastest ja ma võin öelda, et 99% neist kuulujuttudest on valed. Ja kuulujutud levivad väga kiiresti. Kui info jõuab minuni ringiga, siis mina seda ei usu! Ära Sina ka usu!

6. Lapse suu ei valeta. Mida noorem on laps, seda väiksem on viisakusfilter. Seega, kui tahad enda kohta midagi teada, küsi enda lapse või õe-venna lapse käest. 

7. Ma olen imelik. Ma olen õppinud, et parem on olla imelik kui võlts ja kõige parem, kui olen nii enda kui teiste suhtes aus, tunnistan seda avalikult ja suhtun sellesse huumoriga. See punkt käib käsikäes 4. punktiga. Kui aktsepteerid oma kiiksusid, kaovad ka kompleksid ;)

8. Olles avatud suhtumisega juhtub palju põnevat. Kas olete näinud filmi "Yes man"? Kui veel ei ole, siis kindlasti vaadake, sest selles on tõetera sees! See ei ole film, millest juhindun, kuid see oli esimene asi, mis mulle pähe tuli, et oma mõtet selgitada. Põhimõtteliselt, kui ei löö pakkumistele ja võimalustele kohe esimesel võimalusel risti ette, ei lase keerulises olukorras esimesena jalga, ei laida halba ideed kohe maha, vaid kaalud plusse ja miinuseid enne lõplikku otsust, siis päriselt ka viib see millegi uue ja veel põnevama juurde! Siia sobib ka ütlus "life happens out of your comfort zone"

9. Oluline pole mitte see, mida sa räägid, vaid see, milliseid tundeid inimestes tekitad. Keegi ei mäleta täpseid sõnu, väljendeid või tegusid, aga emotsioon jääb meelde! 

10. Dr. Google ei ole kompetentne arst. Foorumid, artiklid jne ei ole kohad, kust endale haigusi "külge otsida". Jah, ravijuhend võib teinekord tulla abiks, kui tahad mõista, miks Sinu arst teatud olukorras teatud viisil käitus, kuid see ei ole vahend endale diagnoosi panemiseks.

11. Lahinguid tuleb valida. Iga asja pärast ei ole mõtet iseenda või kõrvalseisja närve kulutada või suhteid rikkuda. Mõtle hoolega, kas oma arvamuse väljendamine toob pigem kasu või kahju. 

12. Inimesed ei vasta kunagi Sinu ootustele. Mina tunnen oma lähedaste üle suurt rõõmu, kui neil läheb hästi ja ma ei näe mõtet, miks rikkuda kellegi õnne selle pärast, et see ei vasta minu või ühiskonna ootustele või tõekspidamistele. 

13. Unistused täituvad! Mitte küll kohe ja mitte päris nii nagu Sa ootad, aga kui väga kaua unistada ja igapäevaselt oma unistustele veidi aega pühendada, siis ükskord nad täide lähevad.

//Year is almost over, how crazy is that! As always, we like to look back and think about what we have done during the year, what has happened to us and have we fulfilled our year resolutions, etc. At the beginning of the year I gave myself a promise to try to push more than last year, and I can proudly say that I kept my promise. The year was very challenging and I learned a lot. Following one and a half will be too! I thought that I will share my thoughts about my lessons during previous 11 months with you too...

1. When you are young you don't think about that so often and most of the things that scare us are going to be postponed. But at the end you'll realise that everything you want to do in your life... start rather sooner or later. I postponed registering my company almost two years and now I think that I could have done that earlier. The fear that I can't handle it, was completely in vain, and the feeling of wasting so much time for self-gathering, will haunt me a long time.

2. Life is short. Too short.

3. Negativity is contagious. Keep away from swearing, whiny people.

4. Complex-free life is beautiful. I've been thinking so long that there are some kind of standards, in which stage of life should we be in a certain age. The reality is that each one has its own path. Some reach their destination earlier, some later. Some people just wander around and some change their direction in the middle. And it's all OK! For whom do you live? For you or for others? We are not born into this world knowing what we expect out of life. Life is full of self-searching and for some it's much more fulfilling to do different things in life rather than sit in the same office until they retire. We are all different, and it's OK!

5. People think and expect too much. I've heard a lot of different rumours about others, about myself and about my loved ones. I can say that 99% of them aren't true. And rumours spread very quickly. If someone tells me something that they don't know for a fact (haven't witnessed it), then I don't believe it. Don't believe them too!

6. Kids don't lie. The younger the child is, the smaller the courtesy filter. So, if you want to know something about yourself, ask from a kid.

7. I'm weird. I've learned that it is better to be strange rather than fake. Even better if I am honest about it to myself and to others, admit it publicly, and I take it with humour. This point goes hand in hand with point no 4. If you accept your flaws, your complexes disappear too!

8. A lot of things happen out of your comfort zone. Have you seen the movie "Yes Man"? If you haven't, then be sure to check it out because this has a grain of truth in it! This is not a movie to live by, but it was the first thing that came into my head when explaining my idea. Basically, if you won't say no to things that come in your way and won't run when things get difficult, and consider cons and pros of a situation, about an offer... then this might lead something new and more exciting! 

9. It's not relevant what you say to people.. how you make them feel counts. Nobody can remember the exact words, expressions or deeds, but the emotion will be remembered!

10. Dr. Google isn't a competent doctor. Forums, articles, etc. are not places where to look for a diagnose. Yes, a treatment guide for doctors might help you understand why your doctor behaved in a certain way in certain situations, but this is not a tool for diagnosing yourself. Go to a REAL doctor if you have a problem.

11. Choose your battles. Think carefully about whether expressing your opinion brings more harm or benefits.

12. People will never meet your expectations and that is OKAY. I'm so happy about my loved ones when they are doing well and they're smiling, and I do not see the point, why ruin someone else's happiness, because it doesn't meet my expectations or beliefs.

13. Dreams come true! Not right away though and not quite the way you expect, but if you dream long enough, and spend your energy on your dream each day, then eventually they will come true.

Wearing Zara wool coat & scarf | Michael Kors bag | Aldo boots Tere armsad! Viimased nädalad on olnud kergelt öeldes &qu...

Wearing Zara wool coat & scarf | Michael Kors bag | Aldo boots

Tere armsad! Viimased nädalad on olnud kergelt öeldes "kiired". Magada pole korralikult saanud ja on läinud meelest süüa. Minu jaoks midagi täiesti uut, sest muidu ma ainult sööks ja väsimusega tavaliselt söön isegi rohkem. Kerge külmetus tikub ka ligi, mis annab märku sellest, et organism vajaks hädasti turgutust. Positiivne pool selle kõige juures on see, et kõigi nende tegemiste juures saan rohkem endaga fotoaparaati kaasas kanda, mul on äärmiselt põnev ja pildimaterjalist puudust ei ole. Blogi seisukohast on negatiivne see, et mul ei ole eriti aega, et pildimaterjali läbi vaadata ja nendest postitusi kirjutada. Nokk kinni, saba lahti! Blogipostituste tekste kirjutan nüüdsest bussiga sõites ja mõtlen hetkel sügavalt, kas teha seda eesti või inglise keeles, sest tõlkimine ühte või teise keelde võtab nii palju aega. Mis te arvate, kas viitsiksite lugeda inglise keelseid postitusi?

Esmaspäeval käisin hommikupoole perearsti juures oma toidutalumatuse probleemiga (ei saa praegu detailidesse laskuda, sest kõik on alles avastamise järgus ja miski pole 100% kindel). Päev üldiselt oli pühendatud kahele suuremale tellimusele ning teisipäevaseks kontrolltööks õppimisele. Sain magama alles pool neli hommikul ja siis teisipäeval kell 6 jälle äratus. Unest jäi muidugi väheks ja selle tõestuseks vajusin õhtul õppimise ajal magama.

Kolmapäeval pärast loengut võtsin enda jaoks veidi aega, et koolist ja tööst puhata. Saime kokku Meriliga, tegelikult küll hoopis teistel põhjustel, kuid lõpuks veetsime koos aega mitu tundi. Päev möödus linnulennul, jututeemadest puudust ei tulnud. Nii tore oli pead tuulutada! Soovitan kõigil, kel ajagraafik väga tihe, vahepeal rutiinist korraks välja astuda!

Käisime ka Telliskivis, kus kiikasin veidi Mimesis poekeses seni, kuni Merili seal asju ajas. Soetasin endale sealt Dr. Bronner'i teepuuõli "võluseebi", mis peseb krudisevalt puhtaks nii näonaha, meigipintslid kui ka keha ja millega saab edukalt pesta ka riideid. Teepuuõli sisaldav seep peaks aitama ka aknet kontrolli all hoida, kuid ma pole seepi veel piisavalt saanud testida, et selle kohta midagi kindlat öelda.

Pakendil on kirjas, et seep on 100% vegan ja naturaalne ja sobilik ka tundlikule nahale. Ennast pestes olin kergelt öeldes hämmingus. Magic Soap on selle seebi kohta küll õigesti öeldud, sest ükski duššigeel, mida kasutanud olen, ei vahuta nii hästi ja nahk ei lähe krudisevalt puhtaks.