Paljud, kes meil külas käivad, arvavad, et meie kodus on ruutmeetreid rohkem kui 45. Põhjus kindlasti selles, et korteri planeeringu ...Paljud, kes meil külas käivad, arvavad, et meie kodus on ruutmeetreid rohkem kui 45. Põhjus kindlasti selles, et korteri planeeringu tegime ümber nii, et valgust rohkem oleks ja liikumisruumi samuti. Ka mööbliga arvestamine algas, kui meil veel seinugi polnud (kõik juhtmed ja pistikud on täpselt seal, kus vaja). Suur dilemma oli, kas teha magamistoa uks suunaga esikusse või elutuppa. Otsustasime lõpuks elutoa kasuks, sest päevane päike paistab magamistoast ja soovisime, et see paistaks ka elutuppa. Esikusse tekib valgus köögi aknast ja seepärast otsustasime, et valguse levimise soodustamiseks me esikusse uksi ei pane (v.a välisuks ja vannitoa uks). Selline nö ette planeerimine ei ole võimalik igaühele ja mõtlesin jagada Teiega teisigi meetodeid, mida rakendades ruumi avaramaks muuta saab.

1. KASUTA HELEDAID VÄRVE

See vist on see kõige loogilisem samm, mida ühe kodu avaramaks muutmisel üldse teha saab. Avaramat muljet aitab luua, kui ruumis valitsevad heledad toonid, sest hele värv peegeldab valgust tekitades rohkem avarust. Tumedad materjalid neelavad valgust ja teevad seega ruumid visuaalselt kitsamaks. Kui seinte värvimine ei ole võimalik,  on võimalik avarust tekitada ka heledate tekstiilide ja mööbli näol. Jälgida tuleb, et heledaid toone oleks sama palju või rohkem kui tumedaid toone.2. VABANE EBAVAJALIKUST

"Vähem asju" võrdub "rohkem ruumi". Ära püüa ülemäära kiinduda oma vanadesse asjadesse ja vabane sellest, mis ei lisa su koju väärtust (muidugi on lubatud erandid sentimentaalsetele asjadele). Samuti ei ole otstarbekas säilitada kraami, mida on kogutud mõttega “äkki läheb vaja”. Kui viimase aasta jooksul pole vaja läinud, siis ilmselt sellest puudust tundma ei hakka.

Kui me kolmetoalisest üürikorterist oma ühetoalisesse korterisse kolima hakkasime, lähtusime põhimõttest, et kui miski maksab alla 2 euro ja me ei ole seda kasutanud pikka aega (kui üldse), siis läheb see prügikasti või leiab uue omaniku. Enamasti neid asju ei lähe lähiajal vaja ja kui läheb, siis 2 eurot ei ole palju, mida maksta asja uuesti soetamiseks. Paljud asjad tõstsime ka keldrisse kastidesse ja kui päris aus olen, siis viimase aasta jooksul ei ole ma nendesse kastidesse üldse vaadanud...
3. ORGANISEERI

Pole midagi muud, mis muudaks ruumi väiksemaks, kui seda on segadus ja toa asjadega üle kuhjamine. Peidke ära kõik, mis vähegi võimalik (juhtmed, nipsasjakesed jne). Kui sa ei kasuta näiteks kohvimasinat või köögikombaini igapäevaselt, siis on targem need kappidesse ära panna. Raamaturiiulid võiksid olla korralikult sätitud ning kõik vajaminev korrapäraselt ära pandud. Hoia nähtaval ainult tõeliselt vajalikud asjad ja esemed ning pane kõik muu silma alt ära. Siinkohal on oluline, et igale ärapandud asjale oleks kerge ligi pääseda, siis püsib tuba ka kauem organiseeritud.

4. GRUPEERI

Üks nipp, kuidas 10-st asjast jätta mulje, nagu see oleks nö "üks", on paigutada kodus asjad värvigruppidesse. Klaasist läbipaistvad esemed üksteise juurde, punased kobarasse, pruunid kobarasse jne (ka raamatud värvide järgi). Nii paistab eemalt, nagu oleks tegu ühe esemega ja müra on vähem.5. PUDI-PADI STIILSELT ÜHTE KOHTA

Hoia üht sorti esemeid veidi suuremas anumas/korvis, et säästa riiuliruumi ja hoida elamine puhas. Ntks telefonilaadijad, kõrvaklapid jm tehnikavidinad ühes korvis või kreemipotsikud/küünelakid suures klaasvaasis.

6. SUURUSTE TASAKAAL

Hea viis tuua tuppa ruumi, on hoida mööbliesemete/aksessuaaride proportsioonid paigas. Ei ole mõistlik panna väikesele diivanile suuremat mõõtu patju või väiksesse kööki suur söögilaud.

7. HELE PÕRAND

Nagu seinte puhul, nii avardab ruumi ka hele põrandapind. Kui sul ei ole võimalik põrandat välja vahetada (ilmselgelt ilmaasjata seda ette ei võeta), saab sama efekti tekitada ka heleda vaibaga. Arvamusi on siin kindlasti mitmeid, sest vaip põrandal võib hoopis ka ruumi kitsamaks muuta. Põhjus on nimelt selles, et kui vaibal on liiga intensiivne muster või kui vaip on väga matt ja põrand ise läikiv, siis vaip võib hoopis põrandapinda muuta nö tummisemaks ja nii ka tuba visuaalselt väiksemaks. Kõik sõltub vaibast ja konkreetsest põrandast.8. HÕLJUV MÖÖBEL

Põrandale toetuva raskepärase mööbli asemel eelista seinale kinnitatavaid lahendusi, mis põrandapinna vabaks jätavad. Piisab, kui riiulite all on mõnekümne sendimeetri jagu vaba ruumi. Eriti hästi mõjub, kui mööbel ja seinad on ühes toonis, see lisab avarust veelgi. Samuti muudavad ruumi avaramaks kõrgematel jalgadel tugitoolid ja diivanid.

9. KERGED KARDINAD

Lisaks annab väga palju juurde, kui vahetada paksud kardinad õhemate vastu ja kasutada toa pimendamiseks õhtul hoopis rulood.

10. KASUTA MÖÖBLIT MITMEOTSTARBELISELT

Näiteks väike multifunktsionaalne kirst sobib diivanilauaks, istumisaluseks ja igapäevase pudipadi peitmiseks. Hea lahendus on ka voodid, mille all on sahtlid, diivanvoodid jne. Kui ruumi on kohe eriti vähe, soeta söögilaud, mis on lahtikäiv (et ajal, mil suurt lauda vaja pole, saaks laua väiksemaks teha). Samuti on hea nipp kasutada töölaua asemel hoopis öökappi, riiulit või aknalauda.
11. SISSEEHITATUD MÖÖBEL

Kui oled alles maja või korteri planeerimise faasis, siis tasub kindlasti projekti lisada garderoobid ja panipaigad, et tubasid ei peaks liigse mööbliga koormama. Sageli saab selleks otstarbeks ära kasutada näiteks trepialuseid.

12. LIUGUKSED

Palju ruumi saab kokku hoida, kui kasutada liuguksi kappide ees või hoopiski vannitoas, esikus. Liuguksed võiksid olla klaasist või veel parem, peeglist. Nii tekitavad nad mulje, nagu tuba jätkuks teiselpool peegli pinda.

13. PEEGELPINNAD

Oskuslikult paigutatud suur peegel või mitme väiksema nutikalt paigutatud peegli kasutamine lisab toale valgust ja sära ning jätab väiksest toast tunduvalt suurema mulje. Peeglid peegeldavad nii päeva- kui ka tehisvalgust ja teevad seega toa heledamaks nii päeval kui ka öösel. Ntks peeglist lükanduksed muudavad ruumi topeltavaramaks ning kui peeglist peegeldub ka teises seinas olev aken, on automaatselt toas visuaalselt üks aken rohkem.14. KLAAS

Ruumi avardamiseks sobivad suurepäraselt klaasist mööbliesemed, näiteks mõjub visuaalselt väga hästi klaasist diivanilaud või uks. Kuid tasub meeles pidada, et kui Sa pole väga suur korraarmastaja, siis ei tasu täiesti läbipaistvat klaasi siiski kasutada, sest muidu muutub soovitud efekt vastupidiseks.

15. SEINAD MAHA

See punkt kehtib neile, kes suurema remondi ette võtavad. Mida vähem on vaheseinu, seda avaram tundub ruum. Kui aga vahesein on ruumi otstarbe kohaselt vajalik (ntks köök, et vältida toiduaurude levimist kodus), võib kaaluda ka klaasist vaheseina paigaldamist.


16. VALGUS

Lase tuppa nii palju looduslikku valgust kui võimalik, see avardab ruumi ja lisab sinna pisut iseloomu. Kui see pole võimalik, kasuta valgusteid. Kui soovid suuremat lampi keset ruumi, siis eelista minimalistlikemaid mitme lambiga variante, mis suunavad valguse mööda tuba laiali. Oluline on jälgida ka, et lambi suurus oleks proportsioonis ruumiga. Üldiselt võiks eelistada üle toa jaotatud kohtvalgusteid või pisemaid lampe. Märksõnaks minimalism.

17. VÄLDI KOHMAKAID VÕI SUURI MÖÖBLIJUPPE

Sul on arvatavasti palju asju, mida väiksesse ruumi vaja mahutada, seega vali esemed, mis ei varja valgust ja toovad tuppa õhku. Mida rohkem on näha põrandapinda, seda suurem tundub ruum.


18. KORDUVAD VÄRVID JA MUSTRID

Korterit läbiv ühtne värvigamma loob korterist suurema ja avarama mulje. Kardinate või mööbli valimisel võiks arvesse võtta ka seinte värvi. Samas toonis elemendid sulanduvad siis ruumi ja muudavad toa üldmulje avaramaks. 

19. SEINAMAALID

Kui oled kunstiandega ja sulle meeldib tegutseda, siis võiks kaaluda seinamaalingu tegemist kõige suuremale avatud seinale, näiteks voodi taha või söögilaua kõrvale. Hea idee on ka riputada seinale raamitud pilt, mis näeb välja nagu aken vaatega aeda või kaugele maastikule. Igasugune kunstiteos, millel on kujutatud välist vaadet, aitab toa ruumikust suurendada.

20. LIGIPÄÄS MÖÖBLILE IGALT KÜLJELT

Last but not the least.. Proovi paigutada mööblit pigem ruumi keskele kui seina äärde. Kui mööbli ümber tekitada õhku, paistab ruum suuremana.

Loodan, et leidsite siit nii lihtsamaid kui keerukamaid nõuandeid kodu avaramaks muutmisel. Meie kodus värvi väga ei leidu, aga see ei tähenda, et peaksite oma kodud kõik valgeks värvima! Julgelt võib kasutada heledaid toone nagu helekollane, helesinine, roosa, beež, jnejne. Oluline on meeles pidada, et poes tunduvad värvid alati teistsugused kui nad koduseinte vahel on. Seega võimalusel küsige värvikaarte või tootenäidiseid kaasa, et siis lõplik otsus koduseinte vahel teha.

Tahan veel lisada, et hele ja avar kodu ei tähenda ka seda, et kodu peaks olema tühi ja kõle. Hubasust ja soojust lisavad looduslikud materjalid nagu puit, linane, vill jne. Tekstiilid summutavad helisid, suured vaibad ja rohkelt patju tekitavad seda mõnusat sooja tunnet, mida meil siin Eestis külma ilma kompenseerimiseks väga vaja on. Sellest ei pea avarama kodu loomisel kindlasti loobuma. Kui juba rakendada kasvõi üht eelpool toodud nippi oma kodus, siis sellest täiesti piisab. Kõike mõõdukalt ja vastavalt oma maitsele.

Milline nipp Sind kõige rohkem kõnetas?

_____________________________________________

PS! BLOGIAUHINNAD toimuvad ka sel aastal ja olen esindatud erinevate kanalitega lausa kolmes kategoorias! 

Kandideerin järgnevates kategooriates:
1. LOOMEBLOGID - instagram.com/korter43 (ainult koduteemalised postitused)
2. ELULISED BLOGID - www.sincerelybitter.com
3. ILU- JA MOEBLOGID - instagram.com/sincerelybitter

Kui sa arvad, et Sulle mu blogid ja kanalid väga meeldivad, siis kliki SIIA ja toeta mind kas siis ühes või kõigis kolmes kategoorias. Aitäh!
Ja minu poolt lisaks tervitused kõigile, kes on just EBA kaudu siia jõudnud! ;) Loodan, tuled veel teinekordki!

// Photos captured by me //

Head emadepäeva kõigile imelistele naistele, emadele, õdedele, sõbrannadele, lastele, isadele jne!  Sel aastal on emadepäev teistsugu...


Head emadepäeva kõigile imelistele naistele, emadele, õdedele, sõbrannadele, lastele, isadele jne! 
Sel aastal on emadepäev teistsugune. Kui tavaliselt oleme saanud perega vanemate juures kokku, siis nüüd seda traditsiooni me ei jätka. Mõtlen emale i-ga-päev, kuid eluga tuleb edasi minna ja et seda päeva nii täna kui ka edaspidi üle elada, tuleb leida muid asju, mida tähistada. Tean, et ma ei ole ainuke, kel on täna valus ja soovin kõigile, kes minuga ühes paadis, jõudu! 

Vaatan nüüd tänasele päevale veidi teise nurga alt. Emadepäeva taga peituv tähendus on palju-palju sügavam kui lihtsalt "emade päev", sest mõnikord on nii, et "emaks" on hoopis erinevatel põhjustel inimesed meie ümber - sõbranna, vanaema, tütar, tädi, isa või keegi muu. Ma hetkel pikemalt sellest ei räägi, läheme õdedega piknikule ning seejärel süütame meie armsale emale küünla ♥. 

Ilusat päeva!

//Happy mother's day for all the wonderful women, moms, sisters, girlfriends, children, dads etc! This year mother's day is different. Usually the whole family comes together at my parents house, but we're not continuing this tradition. I think about my mom e-vry-day, but you got to move on and to survive this day today and in the future, you need to find other things to celebrate. I know, I'm not the only one who feels pain today and I wish all of you a lot of strength! 

I see Mother's Day differently now. It's so much more than just "mother's day", because sometimes for different reasons your "mother" is people around you - your friend, grandmother, daughter, your aunt, dad or someone else. I won't go deeper than that, because we're going on a picnic with my sisters and then we'll light a candle for our dear mom ♥.

Happy day!

Mis puudutab koju uute asjade ostmist, siis pendeldan koguaeg edasi-tagasi. Mõtlen, et kas mul on seda tõesti vaja või saan elada õnne...


Mis puudutab koju uute asjade ostmist, siis pendeldan koguaeg edasi-tagasi. Mõtlen, et kas mul on seda tõesti vaja või saan elada õnnelikult ka ilma raha raiskamata? 

Kui elasime oma esimeses üürikorteris, siis oli meil ainult kaks voodipesu komplekti. Üks, mille sain kunagi sünnipäevaks ja teine, mis oli laenatud vanematelt. Mõlemad kasutatud, aga ajasid asja ära.

Nüüd blogijana on tekkinud vist kerge sõltuvus uuenduste järele ja kui nägin seda täpilist voodipesu h&m e-poes, siis ei suutnud ennast tagasi hoida. Oleme siin elanud aasta aega, aga juba tunneme, et oleme tüdinud. Hetkel kolimise plaane ei tee, seega kodu värskendamine tundub meie jaoks hädavajalik.

Kõige lihtsam viis seda teha, on vahetada diivanipatju, taimi, kodu aksessuaare ja voodilinu. Arvan, et väga palju saab kodus muuta mängides mustrite ja värvidega. Värvide jaoks me veel päris valmis ei ole, aga mustritega mängimine tundub lõbus!

Kui tihti Teie oma kodus make-over'eid teete?


// I’ve been back and forth a lot when buying new stuff to our home. Thinking about, do I really need it? Or can I live happily without spending money? When we had our first rental apartment, we had only two bed settings. I had one which I got for my birthday and another borrowed from our parents. Both old and used, but trustworthy. 

Now, as a blogger, it seems I kind of have an addiction for upgrades and when I saw this spotted bed setting at h&m I couldn't resist. We have lived here for a year and we already feel tired of the place. We're not planning on moving yet, so bringing some new life into our home is essential. 

Easiest and the cheapest way is to change some pillows, plants, accessories and bedsheets. I think you can change a lot by simply playing with patterns and colours. We're not quite ready for colours yet, so playing with patterns feels fun!

How often you do make-overs at your home?


PS! BLOGIAUHINNAD toimuvad ka sel aastal ja olen esindatud erinevate kanalitega lausa kolmes kategoorias! 

Kandideerin järgnevates kategooriates:
1. LOOMEBLOGID - instagram.com/korter43 (ainult koduteemalised postitused)
2. ELULISED BLOGID - www.sincerelybitter.com
3. ILU- JA MOEBLOGID - instagram.com/sincerelybitter

Kui sa arvad, et Sulle mu blogid ja kanalid väga meeldivad, siis kliki SIIA ja toeta mind kas siis ühes või kõigis kolmes kategoorias. Aitäh!
Ja minu poolt lisaks tervitused kõigile, kes on just EBA kaudu siia jõudnud! ;) Loodan, tuled veel teinekordki!

// Photos captured by me //

SOODUSKOODIGA "mai20" saad SÕSAR veebipoest oste sooritada 20% soodsamalt Emadepäev on kohe kohal ning kindlasti on T...

SOODUSKOODIGA "mai20" saad SÕSAR veebipoest oste sooritada 20% soodsamalt


Emadepäev on kohe kohal ning kindlasti on Teil puudu ideedest, mida kinkida kallitele emadele või teistele imelistele naistele, kes väärivad sel toredal päeval tähelepanu. 

Kevadel pöörame kõik erilist rõhku talvest väsinud naha turgutamisele ja niisutamisele. Minu meelest on kvaliteetne nahahooldus imeline kingiidee mis tahes naisele ja mis tahes tähtpäevaks. Kodumaine looduskosmeetika bränd SÕSAR on kolme särava Eesti naise poolt asutatud ning pärimusmeditsiinist inspireeritud. SÕSAR lugu sai alguse isiklikust vajadusest looduslike toodete järele. Asutajad väärtustavad kodumaa puhtust ning nende suureks unistuseks on, et ka meie lapsed, lapselapsed ja nende lapsed näeksid meid ümbritseva karge, puutumatu looduse ilu. 


Armsa kujundusega näomaskid, huulepalsamid, seebid jne leiab SÕSAR koduleheküljelt SIIT. Pakendi kaunis väljanägemine ning mandalat meenutav kujutis, mis justkui rosetina pakendit kaunistab, on kingipakend omaette. Ja lisaks veel need väikesed sõnumid.. ahh! 


LOOS ON LÕPPENUD! // Otsustasin teha ühtlasi ka emadepäeva puhul väikese KINGILOOSI! Loosi läheb SÕSAR Sacred Forest Peat Mask 150ml ja Natural Honey Lip Balm 10ml. 

Natuke infot ka e-poest nende kahe toote kohta:

Turbamask tasakaalustab nahka ja aitab reguleerida rasueritusprotsesse – kas suurendab või vähendab rasueritust nastavalt naha vajadusele. Mask aeglustab vananemisprotsesse, sügavpuhastab, niisutab ja eemaldab tõhustalt mürkained, jättes naha siledaks ja klaariks. Turbamask on ideaalne iganädalaseks kasutamiseks, sobides kasutamiseks nii kehal, näo- kui ka peanahal.

Leebe olemusega huulemesi sobib kasutamiseks ka kõige pisematele huultele. Kaitseb huuli nii kõrvetava päikese kui talvel karmi pakase eest. Lisaks saab huulemett kasutada salvina, niisutuseks kuivadele pindadele, kriimudele, marrastustele ja väiksemate põletuste korral.


Kingiloosis osalemiseks kirjuta, mida tähendab emadepäev Sinu jaoks ning lisa ka oma e-maili aadress, et saaksin võidu korral ühendust võtta. Võitja teen teatavaks siin samas blogipostituses 14. mai.

PALJU ÕNNE, EVELY! Võtan Sinuga ise ühendust.

PS! Mul on Teile ka sooduskood "mai20", millega saate 20% soodustust e-poest ostu sooritamisel kuni 12. maini

Soovin kõigile emadele, tulevastele emadele, emadeta naistele, meie seast lahkunud emadele.. kaunist emadepäeva! Lõputut armastust ning imelisi hetki kallitega!// Photos captured by me //

SPORTY SPRING WITH ECCO  ♥ Wearing: ECCO shoes - (Ecco Soft 7 Ladies) / Zara jeans & jacket / Rebecca Minkoff bag N...SPORTY SPRING WITH ECCO 

Wearing: ECCO shoes - (Ecco Soft 7 Ladies) / Zara jeans & jacket / Rebecca Minkoff bag

Nagu võite arvata, siis mul ei ole tenniseid või spordijalatseid kuigi palju. Ühed trenni tegemiseks, veidi argisemad valged ja ühed vanad, millega julgen siis porisemates kohtades käia (ei hakka kahju, kui nendega midagi juhtub). Minu sünnipäeva nädalal tabas mind suur õnn, sest ECCO andis mulle võimaluse nende poest valida ükskõik, millise paari sportlikke jalanõusid. Pilt läks silme eest küll kirjuks ja lõpuks otsustasin veidi erilisemate metallik-hallide ketside kasuks. Selliseid tumedamaid mul veel ei olnud. Need on täpselt sellised, mida saab kombineerida hästi lihtsa outfitiga ja silmapilkselt on lihtsusel mingi kiiks juures. Mulle kiiksud meeldivad. Metallik värv on selle poolest huvitav, et  vahel paistab peaagu must, siis aga teises valguses helesinine või roosa. Annab mõnusalt särtsu ja saab kanda ka mitte-nii-sportlike riietega, kuid siiski tunda ennast väga mugavalt. Imeilusad! Käin nendega igal pool ja need on nii mugavad. Aitäh!

Millised on Teie lemmikud sneakerid?

//As you might guess, I don't have so many sneakers.. I have a pair for working out, one pair for strolling around city and one pair of very old ones that I wear when going to slightly muddy places (I don't feel bad if they get ruined). On my birthday week I got very lucky, because ECCO team let me choose one pair of sporty shoes from their store. There were so many to choose from, eventually I picked these, a little bit more edgy metallic-grey sneakers. I didn't have any in darker colour yet. They're perfect for combining with items, because they elevate your outfit right away. Metallic colour is interesting, because one moment they seem black, another time almost light blue or pink. Gives enough umpf and also suit very well with not-so-sporty outfits (and you still feel very comfortable). They are gorgeous! I wear them all the time and they are so comfy. Thank you!

Tell me about your favourite sneakers!


*This post is in collaboration with ECCO shoes

// Photos captured by @schultsevi, edit by me //

Selle postituse idee sain oma sõbrannalt, kellega tuli ükskord jutuks viimasel ajal vaevav mitte-edenemine. See on see, kui on vaja teh...


Selle postituse idee sain oma sõbrannalt, kellega tuli ükskord jutuks viimasel ajal vaevav mitte-edenemine. See on see, kui on vaja teha midagi olulist, aga lõpuks leiad, et pesed nõusid, koristad, teed trenni, külastad vanemaid ja see kõige pakilisem asi jääb viimasele minutile või sootuks tegemata. Selline asendustegevuse otsimine sai mul alguse kunagi ammu ülikoolis õppides, kui raskete ülesannete puhul lükkasin need muudkui edasi ja tegelesin igasuguste muude asjadega. ...ja nüüd on see halb komme jälle tagasi. Mõtlesin, et panen enda jaoks kirja mõtted, kuidas kavatsen oma halvast harjumusest lahti saada ja jagan neid ka teiega.


  • Tee list kohustustest ja hoia seda endal koguaeg silme ees
  • Märgi kõige olulisem (aegkriitilisemad) kohustused punasega ja alusta esmalt nende täitmisega. Kui pakilised/rasked asjad on tehtud, on teisi kohustusi palju lihtsam täita.
  • Kui Sul on võimalik näpistada enne asja kallale asumist veidi aega, siis võta see aeg PÄRISELT puhkamiseks. Me teame kõik, et kui üks kohustus saab tehtud, siis sellele järgneb kohe uus. Seepärast tuleb vahepeal enda jaoks aega leida. Väljend "tühi kott ei seisa püsti" ei käi ainult tühja kõhu kohta. Väga raske on olla produktiivne, kui Sa ei suuda pühenduda. Et motivatsiooni tagasi saada, peab puhkama ja mitte ainult magades, vaid ka oma rutiinsest keskkonnast välja astudes. Netis surfamine, teleka vaatamine jne ei ole puhkus, see on aja raiskamine.
  • Planeeri oma unerežiim ja järgmise päeva tegevused. Ärka vara ja mine varem magama.
  • Varusta oma keha väärtusliku kütusega ja söö tervislikult. Kui vaja, planeeri oma menüü (kasvõi umbkaudselt).
  • Planeeri oma ajakavasse trenn. Usu mind, Sa ei kahetse!
  • Palu abi, kui see on võimalik. Kõiki kohustusi ei pea enda kanda võtma.
  • Likvideeri segavad faktorid. Kui pead õppima või keskenduma kindlale projektile, siis mobiiltelefon, Internet või muu ebavajalik, mis tähelepanu võtab, tuleb silma alt ära panna. Kui see pole võimalik, siis leida uus asukoht. Mina näiteks õpin tihti kuskil kohvikus või raamatukogus, kus saan oma tähelepanu suunata vaid kõige olulisemale. Kodus hajub tähelepanu väga kergelt.
  • Tee asjad ära kohe hommikul, siis saab päeva lõpus puhata.
  • Leia endale sõber, kes aitab Sul rajal püsida ja hoiab Sind rakkes.

Loodan, et siinsetest nippidest on veidi abi ka Teile. Rakendan neid juba kohe homme varahommikul. Hetkel aga, magama. Head ööd!

PS! Pildid on tehtud Duomo di Milano terrassil kuu aega tagasi. Meil õnnestus terrassile minna reisi teise päeva õhtul, napilt enne piletiputka sulgemist. Meil oli seal viibimiseks väga vähe aega ja me ei teadnud, et saame ka päris üles katusele minna. Väravad pandi üleval viibides juba kõik lukku ja turvamehed juhatasid meid välja kui avastasime seinal olevalt kaardilt, et me polegi veel kõike näinud. Ilusti palumise peale tehti väravad meie jaoks veel uuesti lahti ja saime üleval katusel veel umbes 10 minutit olla. See oli täielik vedamine igas mõttes. Duomo on tõeline iludus!