Ja nii ongi. Me ei ole enam koduomanikud, vähemalt seniks, kuni uue "projekti" leiame. Meiesuguseid üürinke on kindlasti vee...


Ja nii ongi. Me ei ole enam koduomanikud, vähemalt seniks, kuni uue "projekti" leiame. Meiesuguseid üürinke on kindlasti veel, seega loodan, et saame oma uue eluperioodiga veidi inspiratsiooniks olla. Üürikorteris elamine seab kindlasti mõned piirangud, kuid üritame oma kodutunde tekitamisega teid kursis hoida.

Lubasin vastata Teie poolt esitatud küsimustele, mis laekusid blogipostituse alla ja Instagrami. Väga paljud küsimused kattusid. Lisasin igaks juhuks omalt poolt juurde ka neid, mida esitatakse "päris elus".

#1. KUST AMMUTAD KODU KUJUNDAMISEKS IDEID? 
Seda on nii raske lühidalt kokku võtta, sest õige vastus on "igalt poolt". Võib-olla tahate vaadata minu Bloglovin lehele, sealt näete, milliseid blogisid jälgin. Lisaks saan inspiratsiooni ka Pinterestist, kui mingi mõte jääb kummitama ja tahan rohkem selle kohta inspiratsiooni saada, trükin Pinterest või Weheartit otsingusse inglisekeelsed märksõnad.
Minu Pinteresti profiil on Sincerely Bitter (olen seal üsna kehv piltide PIN-ija, sest lihtsam on fotod arvutisse salvestada ja sealt kustutada, kui enam huvi ei paku). Minu Weheartit profiil on samuti Sincerely Bitter (seal olen palju aktiivsem).
Väga palju inspiratsiooni saan ka poodidest või sirvides tootekatalooge (Housedoctor, Ikea, Vepsäläinen jne).

#2. KUIDAS LEIAD SULLE MEELDIVALE STIILILE SOBIVAD TOOTED LÕPUKS POEST ÜLES?
Otsin, otsin ja otsin. Sageli leian asju kogemata ja väga sageli loodan lihtsalt, et ehk kunagi müüakse selliseid asju, mis meeldivad, ka Eesti poodides ;) #struggleisreal

#3. MILLISED ON PÕHIREEGLID, MIDA SISUSTAMISEL JÄRGID?
Olen sellest mingil määral kirjutanud siin ja siin, aga põhiline reegel on ikka kvaliteet kvantiteedi asemel! Mulle ei meeldi osta üht asja 10 korda, sest see läheb katki või seda ei ole mugav kasutada. Ostan pigem ühe, mis on läbimõeldud disainiga ja heast kvaliteedist, et ma ei pea sellele asjale rohkem mõtlema. Üks hea näide on Menu kühvel ja hari, millest rääkisin selles postituses. 

#4. KAS MÄLETAD, KUST ON PÄRIT TEIE EELMISE KODU PÕRAND?
Põrand on ostetud Kodu Stuudiost, näeb üsna puitpõranda moodi välja ja isegi Kodu & Aed žürii arvas, et tegemist on lakitud tammeparketiga. Tegelikult oli lihtsalt Tarkett'i laminaatparkett (Elegance, WARM_OAK). 

#5. KAS TE MÜÜSITE OMA KODU MAHA?
Jah! Meil ei olnud see plaanis, aga kuna ostja tekkis ilma, et oleksime mingit kuulutust üles pannud, siis jah.. Kõik läks väga ruttu ja õnneks olime mõlemad juba vaimus selleks sammuks valmis. 

#6. KUIDAS PLAANITE ÜÜRIKORTERIT SISUSTADA?
Elame küll üürikorteris, aga see on vaid osaliselt sisustatud. Kuna mööblit on vaja, siis teeme kindlasti mõned muudatused või täiendused, aga mitte midagi pöördumatut. Nt. seinavärvi või köögimööblit muuta me tõesti ei saa ;)

#7. KUST SU MOTIVATSIOON TULEB?
Hoian lihtsalt silmad lahti. Kui näed, et elu võib olla palju rohkemat kui see on, siis see motiveeribki. Lisaks arvan, et tegutsema peab eesmärkide nimel ka siis, kui selleks ei ole tuju. Ennast peab sundima, sest see viib sind oma soovidele lähemale ja kui jõuad lähemale, annab see motivatsiooni, et veel edasi liikuda. AGA, ennast peab aeg-ajalt premeerima ka, et töö ja töö vahepeal oleks asju, mis Sinus õhinat tekitavad. 

#8. NIMETA 3 ASJA OMA OSTUNIMEKIRJAST.
Mul oleks vaja üht valget kudumit, eelistatult kašmiir. Teiseks, pean ostma talveks uued kindad ja tahaksin selliseid, millega saab nutitelefoni kasutada (soovitused on teretulnud). Kolmandaks, plaanin osta endale Brabantia triikimislauda. 

#9. MILLISED ON SINU LEMMIKUD SISUSTUSPOED?
Mul on kirjutatud postitus erinevates sisustuspoodidest SIIN, aga peaksin vist tegema uue, sest vahepeal on nimekiri täienenud. Kaks uut, mille hiljuti avastanud olen, on www.livingandcompany.com (tasuta tarne alates 100€) & www.perfecthome.ee. Minu lemmik hetkel on aga h&m sisustusosakond, sest see jääb tee peale ja on lihtsalt nii mugav :)

//Shit just got real. We don't own a home anymore, at least not until we find another project to work on. I know, there are so many people like us, so maybe this period of our life is somehow inspirational for you. There's not much you can do in a rental apartment to make it look like home, but I will keep you updated on how we do it ;)

You also asked few questions last time, so here I am trying to answer them. I added few that people constantly ask us "in real life", maybe some of you would like to know the answers for these too.

#1. WHERE DO YOU GET YOUR INTERIOR INSPIRATION FROM? 
It is very difficult to be specific. Maybe it is easier for you to check out who I follow on Bloglovin... I also get my inspiration from Pinterest.. when I get obsessed something, I search from Pinterest or Weheartit with few keywords and look if there is something similar I like even more. 
My Pinterest profile is Sincerely Bitter (I am a poor pin-er, mostly I just save pictures to my computer, because it is easier delete them there if I grow out of some styles). My Weheartit profile is also Sincerely Bitter (I am more active there).
I also get a lot of inspiration from stores or from product catalogues (House doctor, Vepsäläinen, Ikea etc). 

#2. HOW DO YOU FIND ITEMS YOU LIKE FROM THE STORES?
I search, search and search. A lot of times I find things by accident .. and a lot of times I just wish that maybe someday things I love will be available in Estonia too ;)  #struggleisreal

#3. WHICH ARE THE MAIN RULES YOU FOLLOW, WHEN DECORATING?
I have written about it here and here, but if there is one rule I follow the most, it is that I try to keep it simple or practical. And if you like a lot of colours and patterns, then go all the way! Don't do anything that's in between two totally different things. For example, noisy flower ornament on a kitchen's splash wall. It is functional, yes.. because you don't see the food splashes on your wall, but it is also making your kitchen look messier... which actually makes it impractical.
Another rule I live by is .. quality over quantity! I don't like to buy the same thing 10 times because it breaks or turns out to be unpractical or uncomfortable to use. I buy one nicely designed and good quality so that I don't have to think about it again.. (for example, when I bought this expensive broom from Menu).

#4. DO YOU REMEMBER, WHERE YOU GOT YOUR FLOOR FROM THE PREVIOUS APARTMENT?
The floor was from Kodu Stuudio, it looks like real wood and even Kodu & Aed jury thought it was oak, but actually, it was just Tarkett's flooring (Elegance, WARM_OAK). 

#5. DID YOU SELL YOUR APARTMENT?
Yes! We didn't plan to sell it though, but since we got a buyer without putting any announcement out there, we just went with the flow. It all moved so fast and thankfully we were mentally prepared that it might happen anytime. 

#6. HOW DO YOU REDECORATE WHEN YOU LIVE IN A RENTAL?
Yes, we live in a rental, but since it is only partly furnished and we need furniture, we will be making some additions or changes here. Everything we do, won't be permanent because when we move out, the apartment has to be as it was when we first moved in (so we can't change the colour of the walls etc). It will be a challenge!

#7. HOW DO YOU STAY MOTIVATED?
By keeping my eyes open. When you see that it is not all about what you have, but what you might have in life, and you work for it. I think it is also important to act even when you don't feel like doing anything .. you have to force yourself because it gets you closer to your goal and when you get closer, your motivation eventually comes back. BUT, you also have to treat yourself and relax from time-to-time so you have those things in between that make you really excited.

#8. WHAT ARE THREE THINGS IN YOUR CURRENT SHOPPING LIST?
I need a white knit, preferably cashmere jumper. Another thing I have on my list is leather gloves that you can wear while using your smartphone. And the third item is ironing table from Brabantia. 

#9. WHAT ARE YOUR FAVOURITE INTERIOR SHOPS?
I have listed a bunch of interior shops here (my favourite is H&M, because it is comfortable to shop there), but I should make another post because there are so many I have discovered after that. Two of my newest discoveries are www.livingandcompany.com (free shipping over 100€) & www.perfecthome.ee.

Ärge nüüd ära ehmatage, aga... me kolime Tallinnasse! Kuna elu tiirleb ikka rohkem linna ümber, siis otsustasime riskida ja pealinlas...


Ärge nüüd ära ehmatage, aga... me kolime Tallinnasse! Kuna elu tiirleb ikka rohkem linna ümber, siis otsustasime riskida ja pealinlase elu proovida. Elutempo on hetkel nii kiire, et meil ei ole muud varianti. Juhuks kui mõttes küsite, siis vastus on JAH! Meile meie praegune kodu väga meeldib, aga meile hakkab järgmine kodu ka kindlasti väga-väga meeldima! ;) Uus korter on hetkel üpris tühi ja vajab kindlasti kodutunde tekitamiseks meie poolt natuke loomingulisust, oleme väga põnevil! Meie käed on sügelenud juba eelmise aasta sügisest saati! 

Kirjutan asjast kindlasti lähemalt, kui selleks mahti saan. Seniks võite kõik oma küsimused siia alla kirjutada, millele üritan vastata järgmises postituses. 

Kuna koolis on hetkel väga kiire periood ja kolimine võtab samuti aega, olen blogist veidikeseks ajaks eemal. Järgmine postitus jõuab Teieni juba uuest asukohast ja ehk jagan siis juba ka pilte. Seniks, natuke sisustusinspiratsiooni üleval oleva kollaaži näol (pildid on pärit weheartit.com lehelt) ja kindlasti hoidke silma peal Instagrami kontodel @korter43 ja @sincerelybitter, sealt ma ära ei kao.

//Don´t freak out, but.. we are moving to Tallinn! Since we spend most of the time there anyway, we decided to take the risk and try city life for the first time. Our life pace is so fast atm that we don´t have another choice. In case you were wondering... YES, we like our current home very much, but we are sure we will like our new home too! ;) Our new apartment is pretty empty and definitely, needs some creativity to make it cozier, but we are excited! Our hands have been itching since last fall!

I will tell you more when I have the time, but until then you can write all your questions down below. I will answer them in the next post.

Since school is crazy right now and moving takes a little bit of time, I will be away from my blog for a while. Next post will be from our new location and maybe I will show you some pictures too. Until then, a little bit of interior inspiration for you (pictures from weheartit.com) and keep an eye on my Instagram accounts @korter43 and @sincerelybitter since I still will be active there! 


Follow me on:

Alustasin eile T. Harv Ekeri Miljonäri Mõtteviisi Saladuste lugemist. Tegemist on küllaltki vana raamatuga juba, esimene eestikeelne t...

Alustasin eile T. Harv Ekeri Miljonäri Mõtteviisi Saladuste lugemist. Tegemist on küllaltki vana raamatuga juba, esimene eestikeelne tõlge ilmus aastal 2009. M luges selle läbi kahe õhtuga ja arvas seejärel, et ka mina võiks pilgu peale visata. Kuigi mul on koolis palju lugemist niikuinii, otsustasin raamatu ette võtta. Meil kõigil on olemas oma isiklik alateadvuslik suhtumine rahasse, mida Eker nimetab oma raamatus "raha märgiks". See on see faktor, mis eristab teineteisest rikast ja vaest inimest. Raamat peaks lugejat veidi raputama ja loodan, et raputab mindki. Kes meist ei tahaks oma elus paremuse poole liikuda!?

PS! Kas märkasite minu uut soengut?//Yesterday I started reading T. Harv Eker Millionaire Mindset. It's quite an old book, released in 2005. M read the book with only two nights and then thought I should check it out too. Even though I have plenty of reading to do at school, I decided I will read the book. We all have our own unique subconscious attitude towards money, Eker names it "wealth file". It's the factor that differentiates rich and poor. The book should shake readers and I hope I'll get shaken too. I mean, who wouldn't want to improve their life?!

BTW.. did you notice my short hair? :)
Follow me on:

Ma olen hoidnud seekord allahindlustest eemale ja käinud (enamjaolt edutult) otsimas vaid üksikuid kindlaid asju, mida mul vaja on (miks, ...

Ma olen hoidnud seekord allahindlustest eemale ja käinud (enamjaolt edutult) otsimas vaid üksikuid kindlaid asju, mida mul vaja on (miks, saate lähemalt lugeda SIIT). Pixi Glow tooniku ja Madara näoõli sain väga hea pakkumisega Kaubamajast ja olen selle üle äärmiselt õnnelik. Kuna aga minu soovide nimekiri on üsna lühike ja spetsiifiline, siis rohkem ma allahindlustelt ei leidnudki. 

Kui nüüd allahindlused kõrvale jätta, siis võtsin oma nimekirja tipust ühe asja, millest olen kaua unistanud ja tellisin ära. See villane ja soe kaaslane on asi, mida kannan aastas vähemalt 6 kuud iga päev. Värvivalik on Acne Studios sallidel väga lai, aga lihtne ja minimalistlik must on täpselt see õige, millest alustada!

//I've been staying away from sales and only visited the stores to look for specific items I need (why, you can read here). I got Pixi Glow tonic and Madara face oil with a very good price and I am happy about that. But since my wish list is quite short and specific, I didn't find anything else.

Now, when putting all those sales aside, I took one thing from the top of my shopping list that I have dreamed for a while now and ordered it. This warm wool scarf from Acne Studios is something I'll wear for the next six months. They have a wide selection of different colours available, but this classic minimal black is just perfect to start from!

♥ ♥ ♥


Follow me on:

Jeans and boots from ZARA // bag Michael Kors // purse Malene Birger // sweater from Ivyrevel Taaskord kampsunis. Kui oleksin teadnud...

Jeans and boots from ZARA // bag Michael Kors // purse Malene Birger // sweater from Ivyrevel

Taaskord kampsunis. Kui oleksin teadnud, et meil Eviga keset päeva samal ajal vaba hetk tekib ja on võimalust pildistamiseks, oleksin ehk pannud selga midagi muud ja võib-olla isegi juustega midagi põnevamat teinud. Aga just sellisena ma neljapäeval koolis olin ja mis seal ikka! Lähen vooluga kaasa.

Mu elus toimub hetkel nii palju, et ma ei jõua enam järge pidada. Segased ajad. Tunnen, et see sügis on ekstra stressirohke ja olukorra teeb veel raskemaks asjaolu, et päevad on koolis sel semestril väga pikad. Üritan hakkama saada. Tahan siiski teha kõike ja ühestki kohustusest loobuda ei raatsi. I can do this!

Kuidas Sul läheb?

//In my sweater again. If I would have known me and Evi both have some spare time to shoot in the middle of the day, I would have worn something else and maybe even done something with my hair. But this is how I looked on Thursday 
at school and what the heck! Just go with the flow.


My life is so chaotic right now that it's difficult to keep track. Tough times. I feel this fall is extra stressful and even more because school days are long. I'll try to manage. Still, I want to do it all and don't feel like giving up anything. I can do this! 

How are you doing?

// Photos captured by @schultsevi, edit by me //

This photo of me by Meisi Volt ❥   #LINDEXPINK   ❥ Sügiis!! Nüüd võib seda kõva häälega välja öelda lausa mitmel põhjusel/ettekäändel...

This photo of me by Meisi Volt
❥  #LINDEXPINK   ❥
Sügiis!! Nüüd võib seda kõva häälega välja öelda lausa mitmel põhjusel/ettekäändel.. esiteks, on oktoober, teiseks kalendrisügis algas juba rohkem kui nädal tagasi ja kolmandaks.. sügis annab endast märku nii looduses kui ka poodides uute sügiskollektsioonide näol. Mõnusad sügavad värvid, luksuslikud mustrid ja kangad on meid ümbritsemas. See tuletab ühtlasi meelde, et varsti on oodata esimest lund! Ma ei ole veel tegelikult selleks päris valmis, sest vaja oleks soetada mõned asjad talveks. Veidi pikem on ostunimekiri ka Martinil. Õnneks veel aega on, sest varasügis on meid õnnistanud soojade ilmadega. 
Siin aga mõned nopped Lindexi värskest PINK kollektsioonist, mis peaks tuleval nädalal ka poodidesse jõudma. Kollektsiooni esitlus toimus hotellis Telegraaf, Alexander Graham Belli sviidis. Interjöör oli imeline! Erinevates tubades olid esitletud PINK kollektsiooni kaunid loungewear'i esemed, mis valmistatud kašmiirist, Mulberry siidist ja velvetist. Kollektsioon koosneb 18-st esemest ja 10% selle kollektsiooni müügitulust läheb rinnavähiuuringute toetuseks. Lisaks kuulub kollektsiooni ka kuldne roosa kiviga käekett, mille müügitulu annetatakse samuti rinnavähi uuringuteks. Kaunid esemed ülla eesmärgi nimel! Aitäh, Lindex! ❥
Lindexi kollektsioonil on ka veidi teine tagamõte ja selleks on teavitustöö. Tahan siinkohal Teid kõiki julgustada oma tervise eest hoolt kandma ja muret tundma. Kontrollige oma keha või laske arstil seda teha. Vähk hiilib ligi tasapisi ja sageli saadakse oma diagnoosist teada liiga hilja. Vahet pole, kui vana või noor Sa oled, kui hästi Sa ennast tunned või missugune on Sinu majanduslik seis. Sinu tervis on kõige väärtuslikum vara! Palun tegutse enne, kui on liiga hilja. 

Eestis kutsutakse 2017. aastal rinnavähi sõeluuringule 1955, 1957, 1959, 1961, 1963, 1965 ja 1967 aastal sündinud ravikindlustatud naised. 

See ei puuduta küll rinnavähki, aga sõeluuringuid tehakse veelgi, 2017 aastal kutsutakse emakakaelavähi sõeluuringule 30-55 aastased ravikindlustatud naised, sünniaastatega 1962, 1967, 1972, 1977, 1982 ja 1987. Lisaks, saab ennast kontrollida ka naistearsti juures. Emakakaela vähk on ennetatav - esimene asi, mida saad enda kontrollimiseks teha, on naistearsti juures PAP test. 

Kaldusin nüüd Lindexist veidi kõrvale, aga tundsin, et tahan need asjad siin ära mainida.

PINK kollektsioonist oma lemmikuid on väga raske välja tuua. Kõik esemed on praktilised, kvaliteetsed, täpselt minu masti värvides ja lihtsate ajatute lõigetega nagu mulle viimasel ajal meeldib. Kuna öösärki mul hetkel ei ole, silmasin kohapeal kõige rohkem punakaspruuni siidist öökomplekti, mille ülemine osa sobib ideaalselt ka pintsaku alla ja kašmiirist kampsunit käisin ka mitu korda silitamas, sest üks pehme ja kvaliteetne kampsun on ka selle talve ostunimekirjas. Ma usun, et igaüks, kes otsib endale midagi kaunist ja vastupidavat, selle endale antud kollektsioonist leiab.

Millised on Teie lemmikud?