Heihei! Kiire kohvipaus. Kui ma ütlen inimestele, et mul on kiire ja aega pole, siis tavaliselt mind ei usuta. Ma näen lihtsalt nii rah...


Heihei! Kiire kohvipaus. Kui ma ütlen inimestele, et mul on kiire ja aega pole, siis tavaliselt mind ei usuta. Ma näen lihtsalt nii rahulik välja ja ei tõmble üldse. Ma olengi loomult rahulik ja isegi, kui väga hull periood on, siis välja ma seda väga ei näita (kui välja jätta see, et hakkan väsimusest imelikku juttu rääkima). Lisaks tekitan segadust ka sellega, et leian imelisel kombel aega tegeleda kõrvaliste asjadega nagu sotsiaalmeedias piltide postitamine, söögi tegemine, filmi vaatamine või blogipostituste kirjutamine =). Aga minu jaoks on see väga vajalik hetk, mil saan oma mõtted rahulikult töölt ja kohustustelt mujale ilma liigse stressita. Ja praegu tulin ka korraks puhkama ja tere ütlema.

Kuidas teil läheb?

Coat: Lindex (here) // knit: Liisa Soolepp (here) // boots: Mohito // jeans & bag: Zara Hei, sõbrad! Mõtlesin, et räägin Teile jõ...Coat: Lindex (here) // knit: Liisa Soolepp (here) // boots: Mohito // jeans & bag: Zara

Hei, sõbrad! Mõtlesin, et räägin Teile jõulupühade plaanidest, sest sel aastal on kõik veidi teistmoodi. Tavaliselt on novembrist kuni jaanuarini minu jaoks väga raske periood, sest jõuludeks ja aastavahetuseks on meeletult palju tööd. See aasta nõuab ka kool väga palju, mistõttu on surve jõulud üldse vahele jätta suur. Päris ära jätta aga ei soovi, otsustasime tähistada esimest korda jõule hoopis vaikselt ja kahekesi. Kui meil on aega, siis ilmselt toome kuuse tuppa alles 23-24 detsembril. Nagu juba teate, meil on traditsioon teha igal aastal oma kodus kuuse ees pilti. See pilt saab ka sel aastal tehtud, aga kuidas ja millal täpselt, vaatame! Seepärast varajasi ettevalmistusi jõuludeks ma ei tee ja ka blogis on vähem jõulu temaatikat. Võib-olla näitan 25-26 detsembril, kuidas meil pühad kulgevad (näiteks detailipildid kodust - jõuludekoratsioonidest, mida sööme, mida vaatame, mida kuulame, mida loeme jne). Oodatud on ka igasugused erisoovid blogipostituste osas :)

Tavapärasest suurem koormus kestab mul kuni 16. jaanuarini ja siis pärast seda kavatsen kaks nädalat mitte midagi teha. See on aeg, mil loodan puhata: ohtralt magada, näha sõpru ja sugulasi, keda pole ammu näinud, käia ilusalongis/spas, varuda ideid blogi jaoks, kirjutada (kui tuju tuleb) mõned blogipostitused jne. Ma ei jõua ausalt seda aega ära oodata!

Seniks aga jätkan endistviisi, toon Teieni 1-2 blogipostitust nädalas.

Rääkige, kuidas Teie jõule tähistate? Kas külastate kõiki sugulasi, ema-isa, vanaema või olete parimate sõprade keskel või hoopis üksi või koos kallimaga?

Follow me on:

Võin julgelt öelda, et enamikele meeldivad kingid, mis on läbimõeldud, näevad head välja ja on vajalikud. Täna ongi teie ees kingiideed...


Võin julgelt öelda, et enamikele meeldivad kingid, mis on läbimõeldud, näevad head välja ja on vajalikud. Täna ongi teie ees kingiideede list, mis teeb otsimise palju lihtsamaks (hinnad on seinast-seina, seega igaühe jaoks midagi). Enam ei ole aega mõelda, kohe on Jõulud!

//It’s pretty safe to say that most of us like gifts that are well thought out, good looking and useful. Here is a gift guide that will make your gift searching a lot easier. After all, you don´t have time to think anymore, it is almost Xmas!#1. Iittala Alvar Aalto kollektsiooni tooted on igaühe unistus, kellele meeldib Iittala. Need on küll väga kallid, aga valmistavad palju rõõmu! Väike vihje - kui tahad eriti nö "naelapea pihta" kingitust teha, uuri Iittala fännilt, mis tal juba olemas on (värvid, kollektsioonid jne). 

#2. Kui otsid veidi taskukohasemat kingitust, sobib ideaalselt näiteks Iittala kauss, kruus või klaasist küünlajalg.

#3. Menu teekann - iga suure teejooja unistus!

#4. Ja kui juba köögitarvikutest räägime, siis Fiskars Hard Face sarja tooted - näevad väga head välja ja on ühtlasi ka funktsionaalsed. Hea pann muudab iga söögitegija elu lihtsamaks. Hard face potikaaned on silikoonäärega ja sõela vajadus potist vee välja valamisel kaob. Kasutan seda panni ise ja julgen soovitada! 

#5. Kui mäletate, siis eelmisel aastal jagasin Teile Menu pipra ja soolaveski komplekti, mis on endiselt väga hea kingiidee! Aga mul on ka teine lemmik (mille olen endale ka ise soetanud), mis minu meelest oma disainilt veidi sellisem, huvitavam.. Ja see on Muuto Plus soola/pipraveski. Suuremad pipraterad sinna aga sisse ei mahu, see on rohkem selliste väiksemate piparde ja soola tükkide jaoks. 

//
#1. Iittala Alvar Aalto collection is everyone´s dream who love Iittala. It´s expensive, but so worth it! A little tip if you want your gift to be extra relevant - find out what product does the fan of Iittala already have (colours, collections etc). 

#2. If you are searching for something more affordable, opt for Iittala bowl, mug or a tealight holder.

#3. Menu kettle - perfect for someone who loves tea!

#4. And since we're talking about kitchen products, Fiskars Hard Face pan - good looking, strong and very-very useful! A good one makes everyone´s life (the person´s who cooks ofc) easier! I use this pan myself so I know what I´m talking about. Hard Face pots and saucepans are also a good idea! 

#5. If you still remember, last year I introduced to you pepper mills from Menu that many of you liked very much! And this is still a very good gift! But this year I would like to introduce to you pepper mills that I myself have purchased and these are Muuto Plus pepper mills! Just keep in mind that bigger pepper seeds don´t fit there, so it is good for those smaller pepper and salt junks :)


#1. Pidžaamapleed või hommikumantel - ma ei arvanud kunagi, et mulle võiks meeldida pidžaamat kanda, aga nüüd enne pühi.. muud ma kodus olles ei kannagi. Pühadel veedab meist igaüks hea meelega terve päeva mõnusalt oleskledes!

#2. Eelmisel aastal oli kingiideede hulgas Lightbox lambike, kus sai tähtedega mingi toreda sõnumi kokku kirjutada. Sel aastal lisaksin juurde veidi teistuguse lambi. Ma usun, et iga laps ja lapsevanem on õnnelik ühe Lapin & Me öökapi lambi üle. 

#3. Neile, kes saavad jõulukingi varakult, sobib suurepäraselt üks Anna Lutteri jõulususs! Minu lemmik on minimalistlik valge, musta värvi M tähega. Aga kuna meil on majas kaks M tähega algavat nime, siis üks saab musta värvi sussi teine valget värvi sussi. Sussiga koos võid paki sisse poetada ka isetegijate lemmiku, Anna Lutteri raamatu "Loo ise kodu heaks".

#4. Igal aastal tuleb mingi bränd ja teeb nö "comeback"-i. Sel kevadel oli Tommy Hilfiger, kelle logoga t-särke kohtas iga nurga peal. Aasta enne seda oli Levi´s t-särgid ja nüüd on ka FILA oma pea liiva seest välja pistnud. Moefännidele kingi FILA logoga asju ;).

#5. Ja kui juba riietega jätkata, siis Acne Studios müts või sall on väga hea kingitus nii meestele kui naistele! Kvaliteetne, ajatu ja väga kasulik meie Eesti kliimas.

#6. Madara Fab Skin Jet Set - suurepärane kinkekomplekt igaühele, kes hindab kvaliteetset nahahooldust, ei ole veel Madara toodetega tuvunud või armastab reisil olles oma nahka mõnusate toodetega poputada. Komplekt on mugavas, keskkonna ja käsipagasi sõbralikus, korduvkasutatavas PET reisi-kosmeetikakotis ja tooted loomkatseteta (sobilik kingitus veganile) ning ECOCERT standardile vastav. (Veidi personaalsemat kogemust nende toodetega jagasin SIIN).

#7. Kiehl's on ka kindlasti miski, mille üle paljud oleksid õnnelikud. Kingiideid leiab nii meestele kui naistele. Lisaks, vähemalt 100 EUR väärtuses ostuga saab butiigist kingituseks ka Kiehl'si x Disney koti ja muidugi pakitakse kingitused täiesti tasuta ära imeilusasse karpi.

#8. Instax Mini, või mõni teine polaroidkaamera on hea kink igale fotohuvilisele ja suurepärane, kui kingisaajale meeldivad just välja prinditud pildid. Põnev mänguasi nii täiskasvanutele kui lastele! Väike vihje: pane kingi juurde igaks juhuks ka paar tühja filmi, sest neid kulub alguses ikka väga palju!

#9. Ja viimaseks tahaksin mainida Craftory nahast rahakotti, või kui täpsem olla, siis pintsakus portmoneed. Loodud kestma!

//
#1. A Pyjama, a throw or a robe - I never thought I am a pyjama person, but at Xmas.. everyone wants to snuggle all day. Trust me!

#2. Last year my gift ideas icluded Lightbox lamp, where you could write cute little messages. This year I´d like to add a different lamp. I feel every kid and a parent would be happy about Lapin & Me night lamp.

#3. For those that you give your gift extra early, Anna Lutter xmas stocking is perfect! My favourite is plain white one with the black letter M. But since there are two M-s in our house, the other one gets the black one!
#4. Every year there are few brands that make somewhat a "comeback". Last year it was Tommy Hilfiger, a year before that was Levi´s, now FILA has taken its head out of the sand too! Everything FILA goes well for fashion lovers ;)

#5. Also, let´s continue with fashion lovers... a good Acne beanie or a scarf is a perfect fit both for women or men! Timeless, good quality and very useful.

#6. Madara Fab Skin Jet Set - a great set for anyone who appreciates quality skincare, hasn´t tried Madara product yet or loves to pamper his/her skin when travelling. The set is dressed up in eco and luggage-friendly, recyclable and handy PET travel bag. Products are not tested on animals and their products are certified by ECOCERT. (I wrote about these products HERE).

#7. Kiehl's is probably something that everyone gets excited about. You can find great things for both men and women.

#8. Instax Mini, or another polaroid/instant camera is a perfect gift for any person who is slightly interested in photography. Also very exciting both for kids and adults! A little tip: add extra films with the camera, because they run out fast! 

#9. And the last one mentioned today is the Craftory leather wallet, or should I say clad portemonnaie. Made to age.


Ja kuna eelmistest aastatest on ka kokku pandud korralikke nimekirju kingiideedest, siis lisan need siia: