SLEEP TIGHT WITH NAPSIE

Minu magamisharjumused ei ole olnud viimastel kuudel just väga eeskujulikud ja üritan nüüd korraliku rutiini luua. See võtab lihtsalt nat...Minu magamisharjumused ei ole olnud viimastel kuudel just väga eeskujulikud ja üritan nüüd korraliku rutiini luua. See võtab lihtsalt natuke aega ja võib-olla ka õiget taktikat, millest selles postituses veidi põhjalikumalt räägin. Uni mängib elu juures nii suurt rolli. Veedame enamuse oma elust voodis, mis tähendab, et õiged magamisharjumused ja lõõgastav keskkond magamistoas on väga vajalikud, et keha funktsioneeriks parimal võimalikul moel. 

My sleeping habits haven't been the best past month but I am working on getting them back to normal. It just takes a little bit of time.. and some strategy. Which, btw, I will talk about more today. Sleeping is such a big part of our lives. We spend most of our lives in bed, so it is so important to have good sleeping habits and a nice relaxing environment so our bodies can function in the best possible way. 1. Madrats
Kõige olulisem hea une juures on kindlasti madrats ja olen sellest ka varem siin blogis rääkinud. Kui hoiate silma peal ka minu Instagramil (@sincerelybitter ja @korter43), siis võib-olla mäletate, et jagasin meie uue madratsi saabumispäeval sellest pilte. Madrats oli pakendatud suurde vertikaalsesse pappkasti kokku rullitult ja pärast avamist läks umbes 6 tundi, kuni madrats oma lõpliku kuju saavutas.

Väga mugav, sest meie eelmine madrats toodi meile nö sirges olekus suure rekkaga (transport oli kallis ja tuppa tassida oli suurt madratsit keeruline). Napsie madrats aga oli kokku rullitud ja saabus meile kaubikuga (transport tasuta ja tuppa toomine tunduvalt lihtsam). Väiksed asjad, aga nii olulised!

Madratsi puhul on aga transpordiviisist veel olulisem see, kui hea on sul selle peal magada. Kui Sa ei ole veel Napsiega tuttav, siis nad teevad hästi mugavaid madratseid, patju ja tekke! Oleme saanud magada Napsie peal juba mitu kuud ja ei oskaks olla rohkem rahul. Isegi kui voodi ei ole kõige parem, siis madrats peaks küll olema. Napsie pilve peal magan küll nagu beebi ja M peab mind voodist hommikuti välja tirima.


1. Mattress
This is probably the most important thing and I've talked about it before. If you guys watch my Instagram (@sincerelybitter and @korter43) you might remember me showing some photos of the package a few months ago. It was packed in this tall vertical box and when I unpacked it, it rolled flat and it took around 6 hours to form its final shape. 

This is something so convenient since our last mattress came with a huge truck (delivery was expensive and it was so difficult to carry the mattress up to our apartment), but this one was brought with a minivan (delivery was for free, and it was super easy to carry inside). Little things, but so important!

But it's not all about the transportation, the most important thing is how the mattress affects your sleep. This one from Napsie is super comfortable! If you do not know who Napsie is, they make the most comfortable mattresses out there including pillows and blankets! We've slept on a Napsie for two months now and we couldn't imagine being more satisfied. Even if you don't have a nice bed, you should always have a good mattress. I do sleep like a baby in this Napsie heaven and every morning M just has to pull me out of bed. 2. Padjad ja tekk
Meil on voodis tegelikult hetke seisuga liiga palju patju. Me ei kasuta reaalselt 6 patja! :D Jah, nad lisavad veidi silmailu ja mõnes mõttes on voodipäise asemel, aga nii M kui mina hoiame magamise ajal pea all kumbki vaid üht. Varem kippusin öö jooksul sulepatja mitu korda ümber pöörama ja natuke kloppima, aga Napsie padjad hoiavad oma kuju hästi. Neil on pehmem pool ja veidi tugevam pool ning kui tundub, et padi on liiga kõrge, on selle korrigeerimiseks spetsiaalne lukk külje peal olemas. Ainus miinus minu jaoks on see, et kõik padjapüürid on mul 50x60cm, aga Napsie padjad on veidi väiksemad (40x60cm), seega pean kõik ümber õmblema.

Kellele veel meeldib õhtul hüpata värskete linade vahele ja tõmmata peale kerge õhuline tekk! Täielik unelm! Suviti aga, kui on toas palav, meeldib mulle magada hoopis teki peal. Hommikul ärgates on hoopis teine tunne - nagu oleks maganud pilve peal.

Napsie madratsi, teki ja patjade puhul on minu meelest hea see, et need on hüpoallergeensed. Madrats on vahtvedrudest, mis kohanduvad kehaga ja pealmine kiht memory-foam.  

2. Pillows and the blanket
First of all.. we have way too many pillows in the bed. Noone NEEDS 6 pillows! :D They look nice on the bed and act like a headboard, but M and I both actually use only one under our heads during the nights. Before I used to flip my feather pillow during the night, but the new one holds its shape so well. The pillow has a softer side and a firmer side and it even has an opening if you want to adjust the height. Only down-side for me is that all my pillow-cases are 50x60cm, but Napsies are 40x60cm, so I have to fix all my pillowcases. 

Who else likes the feeling when you get in your bed and pull over the fluffy blanket with fresh sheets.. ahh! The sweetest dreams! In the summer when it is warm enough to sleep without a blanket I sometimes sleep on it. Makes the comfiest bed ever and I feel like a new human in the morning! Kind of like sleeping on the clouds. 

What is also good about Napsie mattress, blanket and pillows is that they are hypoallergenic. The mattress is foamspring mattress with the top layer of memory foam. 


3. Voodipesu
Ka voodipesu on väga oluline. Selle materjal, värvid jne. Mulle meeldib linane või satiin. Kunagi tahaks investeerida ka ühte korralikku siidist voodipesusse.
Stiili poolest meeldib mulle tavaliselt üleni valge voodipesu või näiteks valge mustade täppidega variant, mida siin blogis mitmel korral näidanud olen. Viimasel ajal tunnen aga, et täpid on veidi ära tüüdanud ja ühevärviline hall või murtud heledad toonid meeldivad rohkem. Sinna siis sobib lihtsalt peale visata huvitava tekstuuriga valge päevatekk või kootud pleed.

3. Bedding
Bedding is also important. Its material, colours etc. I love linen or satin. Someday I will invest in silk bedding too. 
Style-wise I usually love the white look and you have probably seen our spotted duvet cover set several times. But lately, I've been a little bit tired of spots so I like unicolour grey or muted look more with a white textured bedspread or knitted blanket. 4. Magamisrutiin
Üritan magamistuba küll võimalikult hubaseks muuta, aga lisaks sellele on oluline ka, et magamisrutiin oleks paigas ja und soodustav. See tähendab, et on vaja luua endale mingisugune rituaal, mida igal õhtul korrata (voodi peaks olema eelkõige puhkamise koht, seega sülearvuti jäägu elutuppa). Näiteks, juua pool tundi enne magamaminekut sooja vett sidruniga (või rahustav tee), pesta hambaid, käia dušši all, lugeda paar lehekülge raamatust jne, ja siis minna magama. Igaõhtune rituaal valmistab aju uneks ette. Kui oled rutiini piisavalt kaua jälginud, siis lõpuks kui jood oma rahustavat teed, saab aju aru, et on uneaeg.

4. Routine
I try my best to make the bed as cosy as possible, but it is not only about the actual sleeping place. It is also important to have a routine that makes you prepared for sleep each night. This means doing the same things every night and not working in your bed (bed should be a place for rest). For example, drinking a glass of hot water with a lemon half an hour before bed, brushing your teeth,  take a shower, read few pages of a book etc. and then going to sleep. Doing this each night makes your brain get used to it and eventually, each step will be a signal for your brain that it is sleep o'clock. 


5. Tervislikud harjumused
Kui enesetunne on kehv või on lihtsalt raske olla, siis magama jääda on nii raske. Vähemalt minul on. Näiteks, täis kõhuga magama minek, kohvi joomine õhtul, ebapiisav liikumine, arvutiekraani või mobiiltelefoni üleliigne vaatamine ja ka alkoholi joomine hoiab meid öösiti üleval või vähemalt vähendab unekvaliteeti. Enda juures olen märganud, et magan palju sügavamalt pärast seda, kui alkoholi joomisest loobusin. Lisaks ei ole soovitatav vaadata arvutiekraani, televiisorit või mobiiltelefoni õhtul enne magama minekut, sest sealt kiirguv sinine valgus võib lükata edasi und tekitava melatoniini eritumist ja seeläbi mõjutada meie sisemist kella. Siiski, me kõik mõistame, et ekraanide vältimine ei ole tänapäeval enam alati võimalik. Mina olen oma telefonis ja arvutis seadistused ümber teinud nii, et iga õhtu kell 10 lähevad seadmed öörežiimile ja ekraanid muutuvad kollaseks. See annab ühtlasi ka märku, et aeg oleks päev lõpetada. Varem piilusin telefoni ka juba voodis olles, aga enam seda ei tee.

5. Healthy habits
When you feel like crap it is so much harder to have a good night sleep. Or at least I feel that way. For example, full stomach before bed, drinking coffee at night, not enough exercise, watching blue screens or even drinking alcohol might keep you awake during the night or at least make you toss and turn in bed. I've noticed I sleep much better after I quit drinking alcohol. Also, it is said that the blue light from your TV, phone or your computer screen can delay the release of sleep-inducing melatonin and affect your body's internal clock. It is better to avoid screens overall, but it is not always possible. I've adjusted the phone and computer settings so that every night at 10 PM all screens turn yellow. This also acts as a signal for me to end my day. I was used to checking my phone while in bed, but now I don't do that either. Kui tahad või vajad Napsiet ka enda ellu, siis terve veebruarikuu jooksul on Napsie koduleheküljel allahindluskampaania ning saad madratsi 20% soodsamalt. Kasutades sooduskoodi SINCERELYBITTER10, saad veebruarikuu jooksul ostult lisaks veel 10% allahindlust (kokku lausa 30% allahindlust)!
Lisaks on neil 101 päeva kestev nö prooviperiood ja selle aja jooksul saab madratsi tagastada, kui see ei meeldi. Usun, et kellelgi selleks vajadust ei teki :)

If you want or need Napsie in your life, I am able to help you out with a discount code. They have a 20% sale on their website, but you will get additional 10% off your order during this February by using the code SINCERELYBITTER10 at the checkout! 
They also have 101 day free trial period so you can return it without any problems if you don't like it. But I am sure, you will not have to :)In friendly collaboration with Napsie

You Might Also Like

0 kommentaari