things we shouldn't forget

Hei, olen tagasi! Postitasin viimati jaanuaris ja päris ausalt öeldes tunnen veidi häbi (ennekõike enda ees), et blogi on jäänud unarus...


Hei, olen tagasi! Postitasin viimati jaanuaris ja päris ausalt öeldes tunnen veidi häbi (ennekõike enda ees), et blogi on jäänud unarusse. See on üks asi, mis on minu ja mida olen teinud hoole ja armastusega ja mille tegemist ei taha lõpetada. 

Kriitiliselt üle vaadates, mida olen postitanud, tundub, et tahan jätkata veidi teise suunaga. Nagu aimata võib, on kapselgarderoobi loomine (käsi püsti, kes veel mäletab, et sellega alustasin!) tekitanud olukorra, kus olen püüdnud vähendada tarbimist. Ei too oma ellu enam iga trendiasja ja mõtlen ostud hoolikamalt läbi... Ja olles ümbritsetud oluliselt rohkemal määral inimestest, kes märkavad oma tarbimise mõju, olen neist mõjutatuna väga sageli loobunud millestki, sest need ei kesta (kas siis füüsiliselt või tüdineksin ruttu) või tekitavad palju prügi. Ilmselt on see ka praegu ühiskonnas üldisem suund - vähemalt minu tutvusringkonnas küll. Seepärast peegeldub see edaspidi ka siin. Aga igaks juhuks väike disclaimer: ma ei ole täiuslik ega rikas ja nõrkushetki võib ilmneda...

Uueks suunaks on lühidalt öeldes buy less, choose well and when possible, make it yourself. Tõlkes? Vähem kräppi ja rohkem hoolega valitud asju ;) 

Veel enne, kui järgmise kirjatüki (ja pildiseeria) teieni toon... kas sul on midagi, mida minu tulevastelt postitustelt ootad? Võtan kõiksugused soovid ja ootused arvesse.

//Hey, I'm back! I posted in january and honestly, I feel ashamed that I've forgotten one thing I did with such care and commitment. One thing I did for myself, not for anyone else (except for you guys too). And I don't want to throw that all away.

Being a bit critical and overviewing what I've posted, I've decided I want to change the direction a little bit. As you might think creating my "capsule wardrobe" (who still remembers that I started?) has made me think more about what I buy and why I buy. I don't spend money on EVERY trend item anymore and while being surrounded more by people who notice their consumption patterns I've discovered myself in situations where I decide not to get things because they don't last (physically or I get tired of them quickly) or because they create too much trash. I think it's the general direction our society is going right now, at least where I hang around. That's why, from now on it reflects here too. But just in case, a disclaimer: I am not perfect or rich and I also can occur in moments of weaknesses. 

This new direction I am talking about is basically—buy less, choose well and when possible, make it yourself. It meansless crap and more carefully chosen items ;)

But before I start writing my next post... do you have anything in mind you would like to see here? I will consider all your suggestions and wishes. 

You Might Also Like

5 kommentaari

 1. Vastused
  1. I'm glad you did! Thank you for visiting and hope to see you soon again! :)

   Kustuta
 2. See on üks ilus suund, mida võtta :) Üritan ise ka kodus mingi aja tagant muudkui asjade hulka vähendada, olla keskkonnateadlikum, valida paremaid materjale jms. Niiet Sinu teekonda selles jälgida oleks väga põnev ja inspireeriv.

  VastaKustuta
 3. Olen pikalt Su blogi jälginud. Tegelen ka ise hetkel teadlikumate valikute tegemisega, et vähendada prügi teket ja keskkonna saastamist. Seega oli põnev avastada, et Sa hetkel sama teemaga tegeled :) Palun jaga edaspidi, kuidas Sul selles teemas läheb.
  Kapselgarderoobi teema osas tõstan käes püsti - tulingi just su blogisse otsima kohta, kus kapselgarderoobist kirjutad. Ootan ka edaspidi Su postitusi, kus kirjutad oma põhimõtetest kapselgarderoobi loomisel.

  VastaKustuta
 4. Mulle uus suund meeldib!
  Kindlasti ootaks samal teemal postitusi edasi. Näiteks kodusisustuse pole pealt mingeid häid ja kvaliteetseid leida - just sel teemal, et tarbime vähem, aga kvaliteetset!
  Jõudu!

  VastaKustuta