LET'S TALK ABOUT TEA

Mul on nüüd üks väga praktiline ja stiilne teekarp. Selle kinkisid Merlin ja Sandra, kes ühel ilusal kolmapäeval mulle külla tulid. Loom...

Mul on nüüd üks väga praktiline ja stiilne teekarp. Selle kinkisid Merlin ja Sandra, kes ühel ilusal kolmapäeval mulle külla tulid. Loomulikult tuli mul kingitusega meelde, et lubasin kunagi teha postituse teedest, mida ise joon ja mis võib-olla on soovituseks ka Teile. Seega siin see siis nüüd koos uue teekarbiga on! :)

Teed joon kodus jahedamal perioodil peaaegu iga päev (ja kohe mitu tassi). Kuna mul oli plaan teha see postitus, siis ei tahtnud loetleda lihtsalt kiidetud ja proovitud teesid, vaid ise uurida, mida tasub osta ja mida mitte. Olen viimasel ajal ennast natuke harinud ja olen ilmselgelt pidanud omandatud teadmiste osas pettuma. Tee juurde käib ju maine, et see on tervisele kasulik ja teed peab jooma. Mis on esimene asi, millega end külmetuse korral turgutame? Ikka TEE!Kas teadsite, et paljude erinevate teede koostisainete seast võib leida teelehtedele pritsitud pestitsiide, (naturaalseid) lõhna- ja maitseaineid (kas siis mingi kõrvalmaitse peitmiseks või illusiooni loomiseks), fluoriidi, sojaletsitiini (kui soja vastu allergia, siis on kahjulik), suhkrut ning lisaks muidugi ka muud sodi, mis lehtede korjamisel tee sisse sattuda võib? Ja et enamjaolt toimub teelehtede esimene pesu alles meie teetassis... !?

Lisaks tees leiduvatele kahjulikele ainetele üllatas mind hiljuti ka avastus, et erinevatest materjalidest tehtud teekotikesed (olgu need siis plastikust, silikoonist, maisijahust või paberist) võivad kuumas vees eraldada inimesele kahjulikke ühendeid. Ja teed valmistame ju kuumana!

Ma ei aja juuksekarva lõhki, mistõttu jätkan ikka teepakikeste kasutamist. See on lihtsalt lahtise tee kasutamisest palju mugavam (ja pestavad silikoonist teesõelad ei ole mitte teps turvalisemad). Mis aga puutub tee kvaliteeti, siis eelistan pigem orgaanilist ning kemikaalidevaba toodangut. Eesti kaubanduses on muidugi valik üsna kesine, kuid mul õnnestus leida mõned leebed ja hästi maitsevad teed.
Alljärgnevalt loetlen Teile, missugused teed oma teekarpi soetasin. Ütlen kohe ära, et orgaanilisi või maitsestamata teesid leidsin põhiliselt ainult Kaubamajast ja Solarise Delice toidupoest. Muidugi joon veel tavalist Eesti kummeli teed ja aiast nopitud piparmünti jm sellist kodumaist mahedat toodangut. Karpi aga läksid välismaised teed kolmelt erinevalt tootjalt.
English Tea Shopi teed on sellised nii ja naa. Osad teesegud orgaanilised, osad mitte. Nende mahe piparmündi tee on aga väga hea!! :)

Must ja roheline tee tekitavad mulle sageli kõrvetisi või muid kõhuprobleeme, mistõttu ei armasta neid eriti juua. Olen olnud alati kibuvitsa, kummeli või aiast nopitud piparmündi tee jooja. Seepärast meeldivad mulle ka Yogi Tea ja Shoti Maa teed - need on mahedad ja naturaalselt vürtsika maitsega.
Milliseid teesid Teie kapist leida võib? Kas pöörate tähelepanu koostisele või pole see üldse oluline? Põnev oleks teada! :)

8 kommentaari

 1. Oh, see karbike ja need tassid on imelised!
  Ise joon ainult kodu-ümbrusest korjatud ja pliidi serval kuivatatud teed, lihtsalt minu jaoks on kõigel muul kohutav keemia-maitse küljes. Kuigi ma igasugu orgaanilisi variante pole proovinud, sest enda isud on juba kaetud :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kui selline võimalus on olemas, siis see on muidugi kõige parem! :)

   Kustuta
 2. Väga ilus karbike. Sellist tahaksin ka ise. Mulle meeldib, et sinna mahub ohtralt erinevaid sorte ja kõigist on hea ülevaade.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Nõustun! Ülevaade on hea ja külalistele ka lihtsam teed pakkuda. Tavalise küsimuse asemel "Mis teed Sa soovid?" asemel tõstan ilusa karbi lauale ja lasen ise valida. Paneb kõik ahhetama ;)

   Kustuta
 3. Tekitas kohe isu uuesti teed hakata jooma. Aitäh inspiratsiooni eest!

  http://helenastirman.blogspot.fr

  VastaKustuta
 4. It's such an amazing post! I like it! And already can't wait to see the new one!

  p.s. new post about how I met Victoria Beckham already on my blog

  Diana Cloudlet
  www.dianacloudlet.com

  VastaKustuta