COFFEE BREAK

Tere hommikust! Kui Sa oled nagu mina, siis oskad hinnata head kohvi, seda eriti esmaspäeva hommikul :). Mina joon kohvi üsna palj...Tere hommikust! Kui Sa oled nagu mina, siis oskad hinnata head kohvi, seda eriti esmaspäeva hommikul :). Mina joon kohvi üsna palju. Kuna espressomasinat mul kodus ei ole ja ainuüksi iseenda pärast ma seda ostma ei hakka, siis olen otsinud alternatiive kohvi tegemiseks. Juba pikka aega jõin tavalist pätikat, sest presskannuga tundus protsess väga tülikas. Nüüd olen leidnud endale aga uue sõbra ja veel nii tubli ja ilusa.

Bialetti Moka Esxpress on minu jaoks üpriski uus avastus, sest kuulsin sellest alles mõni nädal tagasi ja olin meeldivalt üllatunud nähes seda Kaubamajas müügil. Ideaalne taskukohane alternatiiv mulle, kes ei näe suure masina ostmiseks põhjust või neile, kes hindavad klassikalist Itaalia kohvi. Minu kannuga saab teha 6 tassi espressot või kui panna kannu põhja 1 tassi jagu vett ja sõelale 1 tl jahvatatud kohviube, tuleb sellest üks kruus caffe americanot (espresso lahjendatud veega). Kohvi tekib ülemisse nõusse keemise teel, mil vesi hakkab lihtsalt nö "üle voolama". Anumast kruusi valamine on lausa lust, "masina" pesemine lihtne, kohvi maitsev ja tassi põhja ei jää kohvipaksu. Ja Bialetti Moka Expressi on veel ilus vaadata ka! Kannu saab kuumutada keraamilisel pliidil, tavalisel pliidiraual, gaasipliidil või hoopiski lõkketulel. Eriti meeldib mulle see, et tegemist on mehaanilise kannuga. Mingit kasutusjuhendit vaja ei olnud, kõik tundus iseenesest loogiline. Lollikindel.

Millist kohvi armastad Sina juua? Kas oled Bialetti Moka Express'i proovinud?

PS! Käimas on kingiloos, kiika SIIA.

4 kommentaari

  1. Mina ei ole Bialetti Moka Express'i proovinud, sest endal on hästiteeniv espressomasin olemas, aga selle poole piilunud olen ikka. Väga ilus kohvivalmistaja (ja usun, et maitse ka hea!). Ma hakkasin mõtlema, et tegelikult olen meie majas ka mina ainus, kes espressomasinat kasutab, aga kasutust saab see iga päev (tihti ka kaks korda päevas) ja kui külalised tulevad, tahavad ka alati maitsta, nii et minu jaoks on see investeering ära tasunud. Bialetti on siiski väga hea (ja ilus) alternatiiv! :)

    VastaKustuta
  2. Ma küll kohvi ei joo, aga puhtalt selle masina pärast võiks hakata :D Ning muidugi ei saa mainimata jätta sinu imekauneid pilte. Ikka ja jälle vaatan neid ja ohkan, NIIIII ilusad! :)

    VastaKustuta
  3. See on tõesti väga ilus kohvivalmistaja! Ja need pildid on ka ülimalt hästi välja tulnud! :) :)

    VastaKustuta