MY HAIR ROUTINE & PSORIASIS

Kuna kannatan mõõduka psoriaasi ja tundliku peanaha käes, ei ole minu juuksehooldus väga tavapärane. Liiatigi ei toimu see nii möödaminnes...Kuna kannatan mõõduka psoriaasi ja tundliku peanaha käes, ei ole minu juuksehooldus väga tavapärane. Liiatigi ei toimu see nii möödaminnes, vaid on paras ettevõtmine, sest juustepesule eelneb alati ravihooldus (10-15 minutit), siis alles pesu, loputus, peanahale palsam, juukseotstele mask, läbi kammimine, ootamine 15 minutit, loputus. Kõik see võtab kokku keskmiselt 30-45 minutit.

Ja sellele järgneb kuivatamine...

Enamasti ma fööni ei kasuta, sest minu paksude juuste kuivatamisele kulub terve igavik ja aeganõudvale juustepesule lisaks seda aega kulutada pole. Nii lasengi ma neil kuivada kas öösel, kui ma magan või ärkvel olles õhu käes. Kui hommikul pesen, on juuksed muude tegevuste kõrvalt lõunaks peaaegu kuivad. Kuivanud juuksed enamasti sirgendan ning seejärel lisan läikeseerumit. Mõnikord aga säästan kuumtöötlusest ja lasen juustel "särada" oma loomulikus olekus.

Minu juuksehooldusrutiin on samasugune olnud juba 2 aastat. Ainus, mis on muutunud, on juuksepalsam ja ravihooldus.

PEANAHA PSORIAAS


Psoriaas diagnoositi mul esimest korda, kui käisin 6. klassis. Koldeid esineb nii peanahal kui ka mujal kehal. Nüüd viimased 2 aastat olen olukorra kontrolli alla saanud Elocon nahalahusega, mida saab apteegist retsepti alusel (retsepti saab nahaarstilt). Kuna tegemist on hormonaalse nahalahusega, siis ei ole seda soovitatav pikalt kasutada, sest võivad tekkida kõrvaltoimed. Tänu Biodermale avanes mul võimalus katsetada üht toodet (Nodé K Intense Keratoreducing Treatment), mis peaks olema hea alternatiiv retseptiravimile. Sisaldab salitsüülhapet, glükoolhapet, sheavõid, vaseliini ja santaleeni. Tegemist on Bioderma Nóde intensiivse keratolüütilise kontsentraadiga, mida tuleb määrida pesemata nahale ja hoida 10-15 minutit (2 korda nädalas, ravikuur kestab 3 nädalat) ning siis välja loputada. Hiljem tuleb kasutada 1-2 korda kuus, et säilitada tulemust. See peaks rahustama, eemaldama nii raskema kui ka kergema ketenduse ja leevendama sügelust. Esimesel kasutuskorral ehmusin veidi, sest järgmisel päeval oli peanahal tavapärasest rohkem ketendavat nahka. Pärast kolmandat kasutuskorda oli hetkeks peanahk peaaegu veatu, nüüd ravikuuri lõpus tundub jälle, et pean sirutama käe ustava Elocon nahalahuse järele :/ ..tagasilöögid. Teistes psoriaasikolletes kontsentraat aitas tõhusamalt aga oma peanahaga peaksin ilmselt sammud seadma taas teise nahaarsti juurde, ehk leian parema lahenduse.PESEMINE


Šampoon, millega pead pesen, on Living Proof No Frizz Shampoo. Sobib minu paksudele ja kahustele juustele ideaalselt, juuksed püsivad kauem puhtana. Kui sirgendan, siis naljalt kahusust enam ei teki. Pead pesen mitte rohkem kui 2 korda nädalas. Šampooni kulub väga vähe ja üks pudel kestab minul umbes 3-4 kuud. Nüüd soetasin Salon Plus'i e-poest sooduskampaania ajal ka suurema pudeli, millest ilmselt jätkub aastaks.

PEANAHA NIISUTUS


Juuksepalsamit ma varem ei kasutanud, sest mask tegi niisutava töö ideaalselt ära. Pärast Nurme loodusliku rosmariini palsami katsetamist sain aru, et maskist jääb väheks ja nüüd kasutan seda iga kord. See aitab leevendada kuiva naha olukorda ja on kõõma ja sügelevat peanahka pärssiva toimega, jällegi ideaalne psoriaasi all kannatavatele inimestele. Ja see töötab. Väidetavalt soodustab ka juustekasvu, aga siinkohal ma väga midagi kõneleda ei oska, sest mu juuksed kasvavad nii või naa kiiresti. Palsamit kannan ainult peanahale :)

JUUSTE HOOLDUS


Juukseotstes kasutan 2 erinevat maski kordamööda. Üht kasutan toonimise eesmärgil, et oma blondide salkude kreemikat tooni säilitada.. Teist kasutan katkevate juuste taastamiseks ja kammitavuse parandamiseks. Joico K-Pak Deep Penetrating Reconstructor on mu lemmik. Vahepeal proovisin teisi maske ka, aga pikemal kasutamisel hakkasin puudust tundma Joico omast. Maski ma peanahale ei kanna, sest nii KC Professionali oma kui ka Joico oma sisaldavad aineid, mis pole tundlikule peanahale soovitatavad.

KAMMITAVUSE PARANDAMINE JA LÄIKE ANDMINE


Juustele läike andmiseks kasutan Scwarzkopf Color Freeze läikeseerumit. See ei jäta juukseid õliseks ja silub juuksepinda nii, et nad libisevad kergemalt üksteise vastu ja ei lähe sõlme. Soovitan!


Ehk leiab mõni hädasolija siit postitusest väheke abi või oskab hoopis oma kogemustest rääkida?

0 kommentaari