10 THINGS TO BOOST YOUR MOOD

Kuigi senini on sügis olnud küllaltki ilus, soe ja värviline, siis viimastel päevadel valitsev tuul ja vihm on minu tuju korralikult n...Kuigi senini on sügis olnud küllaltki ilus, soe ja värviline, siis viimastel päevadel valitsev tuul ja vihm on minu tuju korralikult nulli kiskunud. Igasugune motivatsioon tegutsemiseks on kadunud. Kõige lihtsam on muidugi pugeda sooja pleedi sisse, süüdata küünlad, vaadata tv-d, süüa rämpsu ja lihtsalt olla. Tundub, et see töötab... AGA ainult seniks, kuni süsivesikute toime kaob. Pärast on ikka tuju samamoodi kehv, enesetunne ka mitte nii hea ja liigutada kohe üldse ei viitsi.. Mida ma siis ikkagi teen, et hea enesetunne tuleks ja jääks

1. JOON VETT
Uuringud on näidanud, et juba 1.5% dehüdratsioon mõjutab meie tuju ja võib muuta meid pahuraks. Dehüdratsioon põhjustab väsimust, peavalu, keskendumishäireid, närvilisust ja kehvendab mälu. Et pea oleks selge, enesetunne hea ning serotoniini (õnnehormooni) tase kõrge, joon vett.

2. TOITUN TERVISLIKULT
Esiteks, väldin nisujahu, piimatooteid ja suhkrut! Selle asemel söön toitusid, mis võitlevad stressiga ja aitavad tõsta tuju (ja seda mitte vaid korraks, nagu suhkur seda teeb). Ntks, kaer, mandlid, roheline tee, kakao (mina söön kas natuke tumedat šokolaadi või purustatud kakaoube), banaan, rohelised taimed (spinat, brokkoli, avokaado, spargel jnejne), lõhe, punapeet, munad jne. Et nendest toiduainetest rohkem teada saada ja menüsse lisamist veidi lihtsamaks teha, võtan appi üliandeka ja imetlusväärse Merilin Taimre kokaraamatu “Mu süda kuulub kolmele – toidule, sinule ja minule”, kus Merilin kirjeldab 15 erinevat toiduainet, mis tuleks meie igapäevamenüüs kasutusse võtta ning jagab ühtlasi ka ohtralt põnevaid retsepte, mida ise järgi katsetada. Merilinil on veel teine raamat värskelt välja tulnud, "Mu süda kuulub kolmele – toidule, tervisele ja minule", mis samuti väga kasulik neile, kes soovivad toitumisega oma enesetunnet parandada. 


3. POPUTAN KEHA JA VAIMU
Teen näomaske, jalavanni, pediküüri-maniküüri, sirgendan juukseid jne, et tunda ennast inimesena. Lisaks kuulan head muusikat, podcaste, audio/video kursusi ja vaatan põnevaid saateid, nt. VSauce (Youtube), Brain Games, London Real (Podcast), TED Talks, Creative Live jnejne, et ka vaim saaks veidi uut hingamist.

4. OLEN LIIKUMISES
Trenn ja isegi kerge liikumine tõstavad samuti serotoniini taset. Lisaks, paneb liikumine vere käima, põletab kaloreid ja annab lisaenergiat.


5. NAUDIN PÄIKEST
Vihmase ilmaga muidugi keeruline...

6. TEEN KELLEGI TEISE TUJU HEAKS
Kui minu olemasolu, käitumine, sõna jne on kellegi teise tuju heaks teinud, tõstab see ka minu enesehinnangut ja teeb päeva veidi positiivsemaks. 

7. MAGAN
Kui tuju on väga-väga halb, siis tavaliselt ronin teki alla kägarasse ja jään magama. Ärgates näen maailma veidi selgema pilguga.


8. PANEN UNISTUSED KIRJA
Ma olen seda teinud väikesest peale. Alustades kasvõi sellest, et lõikasin kunagi ajakirjadest ilusaid pilte välja ja kleepisin neid oma kaustikusse (vision boards, moodboards, unistuste kollaaž jne). Mingi hetk tegin seda sisustusajakirjadega Kodu & Aed ja Diivan, kaustiku pealkiri oli "Minu tulevane kodu". Nüüd teen seda arvutis ja kollaažid koosnevad peamiselt reisipiltidest, asjadest, mida soovin endale lähiajal soetada (aga mille soetamine pole hetkel mingil põhjusel võimalik) ja mida tahan elus saavutada. Mõningaid kollaaže olen jaganud ka siin blogis, aga isiklikumad unistused või elu sihid olen avalikkuse jaoks asendanud erinevate ostusoovidega. Mul on ka lisaks veel nimekiri, kust saan edukalt maha kriipsutada need unistused, mis on juba täitunud ja nende maha kriipsutamine on see, mis teeb tuju tõeliselt heaks! Kirja panen tavaliselt nii pisikesed unistused kui ka suured, sest isegi kui suured ei täitu, oskan rõõmu tunda väikestest asjadest.

9. TEADVUSTAN
See punkt käib veidi kokku eelmisega. Kuigi see tundub imelihtne, siis tegelikult igapäevases elus
tihti unustame endale teadvustada seda, mis meie ümber toimub. Mina kasutan äppi "5 minute journal". Mõeldes sellele, kes ma olen, mille üle olen tänulik (iga päev pean leidma 3 asja, mille üle tänulik olla), mida tahan teha, mida teen ning mida oleksin võinud teha teisiti ning üritades näha igas olukorras midagi positiivset, annab elule veidi teistsuguse perspektiivi. Jah, ühe korra asjad kirja panna, tundub imelihtne. Teha seda aga iga päev, hommikul ja õhtul, paneb enda ja oma elu üle ikka sügavalt mõtlema. Soovitan proovida.

10. TEEN MIDAGI, MIDA OLEN EDASI LÜKANUD
Algul on see kindlasti vastumeelt ja väga-väga raske, aga kui asi tehtud saab, on enesetunne kohe palju parem. Esiteks, see tegemata asi ei vaeva mind enam ja teiseks, saan enda üle uhkust tunda, et selle lõpuks ära tegin.


Kuidas Teie ise oma tuju tõstate?

6 kommentaari

 1. Väga motiveeriv postitus. Ma panen ka iga aasta alguses oma unistused/sihid kirja ja aasta lõpus on nii jea vaadata, mis täitunud on:) Võiksid oma unistustest postituse teha:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kusjuures aasta alguses mina annan endale vaid ühe lubaduse ja see on: olen veel tublim kui eelmisel aastal! :) Sest see tundub minu jaoks realistlik ja teostatav isegi siis, kui plaanid ei lähe ootuspäraselt. Unistuste postituse võin tegelikult teha küll! Aitäh soovituse eest! :)

   Kustuta
 2. Ma avastasin su blogi juhuslikult juba mingi aasta aega tagasi umbes aga tubli ja konkreetne jälgija olen umbes pool aastat ning ma lihtsalt selle postituse all pean ütlema, et su blogi on niii amazing!! Keep it up ja kõik- jutt pildid emotsioon on vapustav :) Aitäh, et oled lugemiseks sellise blogi loonud, no super :)

  VastaKustuta