13 THINGS I'VE LEARNED THIS YEAR

Sweater h&m | belt River Island | watch Daniel Wellington Classic Black | jeans Zara Aasta hakkab vaikselt läbi saama, kui u...

Sweater h&m | belt River Island | watch Daniel Wellington Classic Black | jeans Zara

Aasta hakkab vaikselt läbi saama, kui uskumatu see ka pole! Nagu ikka, meeldib meile alati tagasi vaadata ja mõelda, millega oleme hakkama saanud, mis meiega on juhtunud ning kas aasta algul antud lubadused on täidetud jne. Mina andsin endale aasta algul lubaduse, et pingutan rohkem kui eelmisel aastal ja ma võin uhkusega öelda, et täitsin oma lubadust. Aasta oli üleüldse väga väljakutseid pakkuv ja õppisin tohutult. Järgmised poolteist kuud tulevad ilmselt samuti. Mõtlesin siis, et jagan möödunud 11 kuu kohta tekkinud mõtteid ka teiega...

1. Noorena ei mõtle sellele väga ja enamus raskeid või hirmutavaid asju saab edasi lükatud, kuid lõpuks jõuab kohale, et eesmärkide saavutamisega tuleb alustada pigem varem kui hiljem. Ma lükkasin pea kaks aastat edasi oma firma registreerimist ja praegu saan aru, et oleksin võinud seda teha juba kohe alguses. Hirm, et ma ei saa hakkama, oli täiesti asjata ja tunne, et raiskasin nii palju aega enese kogumisele, jääb mind kummitama veel kauaks. 

2. Elu on lühike. Liiga lühike.

3. Negatiivsus on nakkav. Kiruvatest, vinguvatest inimestest tuleb kaarega eemale hoida.

4. Kompleksivaba elu on ilusam. Ma olen nii kaua arvanud, et on mingisugused standardid, millises staatuses/eluetapis peaks teatud vanuses juba olema. Tegelikult on asi nii, et igal ühel on oma rada. Mõni jõuab sihtpunkti varem, teine hiljem. Mõni uitab niisama ja mõni otsustab poolel teel, et parem on liikuda hoopis teises suunas. Ja see kõik on OK! Sest kelle jaoks Sa elad? Iseenda või teiste jaoks? Me ei sünni siia ilma teades juba, mida elult ootame. Elu on enese otsing ja mõne jaoks ongi huvitavam teha elu jooksul võimalikult palju erinevaid asju, kui istuda ühe ja sama ameti otsas kuni pensionipõlveni. Me oleme erinevad ja see on OK!

5. Inimesed arvavad ja eeldavad liiga palju. Ma olen sel aastal kuulnud väga palju erinevaid kuulujutte nii teistest, endast kui ka oma lähedastest ja ma võin öelda, et 99% neist kuulujuttudest on valed. Ja kuulujutud levivad väga kiiresti. Kui info jõuab minuni ringiga, siis mina seda ei usu! Ära Sina ka usu!

6. Lapse suu ei valeta. Mida noorem on laps, seda väiksem on viisakusfilter. Seega, kui tahad enda kohta midagi teada, küsi enda lapse või õe-venna lapse käest. 

7. Ma olen imelik. Ma olen õppinud, et parem on olla imelik kui võlts ja kõige parem, kui olen nii enda kui teiste suhtes aus, tunnistan seda avalikult ja suhtun sellesse huumoriga. See punkt käib käsikäes 4. punktiga. Kui aktsepteerid oma kiiksusid, kaovad ka kompleksid ;)

8. Olles avatud suhtumisega juhtub palju põnevat. Kas olete näinud filmi "Yes man"? Kui veel ei ole, siis kindlasti vaadake, sest selles on tõetera sees! See ei ole film, millest juhindun, kuid see oli esimene asi, mis mulle pähe tuli, et oma mõtet selgitada. Põhimõtteliselt, kui ei löö pakkumistele ja võimalustele kohe esimesel võimalusel risti ette, ei lase keerulises olukorras esimesena jalga, ei laida halba ideed kohe maha, vaid kaalud plusse ja miinuseid enne lõplikku otsust, siis päriselt ka viib see millegi uue ja veel põnevama juurde! Siia sobib ka ütlus "life happens out of your comfort zone"

9. Oluline pole mitte see, mida sa räägid, vaid see, milliseid tundeid inimestes tekitad. Keegi ei mäleta täpseid sõnu, väljendeid või tegusid, aga emotsioon jääb meelde! 

10. Dr. Google ei ole kompetentne arst. Foorumid, artiklid jne ei ole kohad, kust endale haigusi "külge otsida". Jah, ravijuhend võib teinekord tulla abiks, kui tahad mõista, miks Sinu arst teatud olukorras teatud viisil käitus, kuid see ei ole vahend endale diagnoosi panemiseks.

11. Lahinguid tuleb valida. Iga asja pärast ei ole mõtet iseenda või kõrvalseisja närve kulutada või suhteid rikkuda. Mõtle hoolega, kas oma arvamuse väljendamine toob pigem kasu või kahju. 

12. Inimesed ei vasta kunagi Sinu ootustele. Mina tunnen oma lähedaste üle suurt rõõmu, kui neil läheb hästi ja ma ei näe mõtet, miks rikkuda kellegi õnne selle pärast, et see ei vasta minu või ühiskonna ootustele või tõekspidamistele. 

13. Unistused täituvad! Mitte küll kohe ja mitte päris nii nagu Sa ootad, aga kui väga kaua unistada ja igapäevaselt oma unistustele veidi aega pühendada, siis ükskord nad täide lähevad.

//Year is almost over, how crazy is that! As always, we like to look back and think about what we have done during the year, what has happened to us and have we fulfilled our year resolutions, etc. At the beginning of the year I gave myself a promise to try to push more than last year, and I can proudly say that I kept my promise. The year was very challenging and I learned a lot. Following one and a half will be too! I thought that I will share my thoughts about my lessons during previous 11 months with you too...

1. When you are young you don't think about that so often and most of the things that scare us are going to be postponed. But at the end you'll realise that everything you want to do in your life... start rather sooner or later. I postponed registering my company almost two years and now I think that I could have done that earlier. The fear that I can't handle it, was completely in vain, and the feeling of wasting so much time for self-gathering, will haunt me a long time.

2. Life is short. Too short.

3. Negativity is contagious. Keep away from swearing, whiny people.

4. Complex-free life is beautiful. I've been thinking so long that there are some kind of standards, in which stage of life should we be in a certain age. The reality is that each one has its own path. Some reach their destination earlier, some later. Some people just wander around and some change their direction in the middle. And it's all OK! For whom do you live? For you or for others? We are not born into this world knowing what we expect out of life. Life is full of self-searching and for some it's much more fulfilling to do different things in life rather than sit in the same office until they retire. We are all different, and it's OK!

5. People think and expect too much. I've heard a lot of different rumours about others, about myself and about my loved ones. I can say that 99% of them aren't true. And rumours spread very quickly. If someone tells me something that they don't know for a fact (haven't witnessed it), then I don't believe it. Don't believe them too!

6. Kids don't lie. The younger the child is, the smaller the courtesy filter. So, if you want to know something about yourself, ask from a kid.

7. I'm weird. I've learned that it is better to be strange rather than fake. Even better if I am honest about it to myself and to others, admit it publicly, and I take it with humour. This point goes hand in hand with point no 4. If you accept your flaws, your complexes disappear too!

8. A lot of things happen out of your comfort zone. Have you seen the movie "Yes Man"? If you haven't, then be sure to check it out because this has a grain of truth in it! This is not a movie to live by, but it was the first thing that came into my head when explaining my idea. Basically, if you won't say no to things that come in your way and won't run when things get difficult, and consider cons and pros of a situation, about an offer... then this might lead something new and more exciting! 

9. It's not relevant what you say to people.. how you make them feel counts. Nobody can remember the exact words, expressions or deeds, but the emotion will be remembered!

10. Dr. Google isn't a competent doctor. Forums, articles, etc. are not places where to look for a diagnose. Yes, a treatment guide for doctors might help you understand why your doctor behaved in a certain way in certain situations, but this is not a tool for diagnosing yourself. Go to a REAL doctor if you have a problem.

11. Choose your battles. Think carefully about whether expressing your opinion brings more harm or benefits.

12. People will never meet your expectations and that is OKAY. I'm so happy about my loved ones when they are doing well and they're smiling, and I do not see the point, why ruin someone else's happiness, because it doesn't meet my expectations or beliefs.

13. Dreams come true! Not right away though and not quite the way you expect, but if you dream long enough, and spend your energy on your dream each day, then eventually they will come true.

3 kommentaari

 1. Avastasin alles hiljuti selle blogi. Mulle väga meeldivad siinsed elulised, igapäevaelust ja sisekujundusest jutustavad, postitused. Lisaks on postituste fotod alati nii kaunid ja pilkupüüdvad.
  Mulle väga meeldivad need punktid, mis siin postituses välja tõid. Kõik nii õiged ja mõtlemapanevad. Kuna kogun ise ka julgust firma registreerimiseks ning sellega tegelemiseks, siis oleks inspireeriv lugeda sinu postitusi, kuidas firma loomine käib ning natuke täpsemalt teada saada sinu firmast.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Minu armas blogipesa on koht, kus tahan pigem mõtteid tööasjadelt ära saada, mistõttu ma siin oma tööst pigem ei kirjutaks ;) Soovitan Sul otsida infot Google'ist. Kõige enam sain mina registreerimisel abi pilvebyroo.ee blogist - kuigi sealsed andmed on veidi iganenud... :/ siiski on seal ka palju ajakohast informatsiooni, mis tehakse puust ette ja punaseks ;)

   Kustuta
  2. Täiesti arusaadav :) Suured tänud vastamast!

   Kustuta