HOW TO DECLUTTER YOUR HOME

1. ÄRA SORTEERI Sorteerimine tähendab seda, et mõne aja pärast on kõik jälle segamini ja pead uuesti sorteerima. Ära sorteeri oma as...


1. ÄRA SORTEERI

Sorteerimine tähendab seda, et mõne aja pärast on kõik jälle segamini ja pead uuesti sorteerima. Ära sorteeri oma asju. Viska vanad/kulunud/seisma jäänud/kasutud asjad ära või anna neile uus kodu.

1. DON'T ORGANIZE

Organizing means that soon everything will get messy again and you'll have to organize again. Don't organize, just toss away old/worn/useless stuff or give these things a new home. 

2. VÄHENDA KOGUSEID

Ok. Sa ei viska ära kõiki oma padjapüüre, aga kas sul tõesti on vaja neid 15? Padjapüüridega on üldse selline lugu, et võiks välja vahetada vanad iga 2 aasta tagant. Tolmulestad, surnud naharakud jne jäävad riidekiududesse ja võeh... 
Meil piisab kahekesi elades 6-st padjapüürist. Samal ajal kui üks on kasutuses, on teine paar kapist kohe võtta ja kolmas on parajasti pesus. Toimib.
Lisaks toon veel sellise lähenemise.. ei ole vaja osta 2€ eest hunnik teeküünlaid, mis põlevad vaid 3h. Osta vähem, veidi kallimad, 8h põlevad teeküünlad. Kui arvutada iga põletatud tunni maksumus, siis usu.. see tuleb isegi odavam! Ja hoiuruumi hoiad ka kokku ;)

2. REDUCE

Okay, you don't throw away all your pillowcases, but do you really need 15? Funny thing about pillowcases is that you should actually excange them in every 2 years. Dust mites, dead skin cells etc get stuck into the fabrik and well.. this is disgusting...And, another perspective.. instead of buying cheap tealight candles that burn only 3h, buy a little bit more expensive ones, that burn 8h. If you count the hours of burning, trust me, it will be cheaper and it'll save your space! ;)3. EI ALLAHINDLUSTELE!

Ära osta allahindlusega asju lihtsalt sellepärast, et need on alla hinnatud. Osta asju siis, kui Sul on neid vaja (kui Sul on neid aga vaja juhuslikult allahindluste ajal, no siis see on ju boonus!)

3. NO SALES!

Don't buy things only because they're on sale. Buy them when you need them (when you happen to need them during a sale, well.. that's perfect!)


4. LEIA OMA AJALE PAREM OTSTARVE

Kui tühjendad kodu ebavajalikust, kulub Sul hiljem vähem aega kodu koristamisele. Mis tähendab, et jääb rohkem aega enesearendamisele, reisimisele, puhkamisele jne ;)

4. FIND A BETTER PURPOSE FOR YOUR TIME

When you throw away unnecessary stuff at your home, what's left is less time on cleaning your house. Because you have less stuff to clean! Which means you can spend time on self-development, travelling, resting etc ;) 5. VÕTA VÕI JÄTA

Kas Sul on kapis riideid, mida pole ammu kandnud või mis nii väga ei meeldi? Viska ära/anna ära. Kui kapp on koristatud, puhas ja avar, leiad sealt oma riided (mis Sulle meeldivad) kiiremini üles ja Sa ei pea hiljem kulutama nii palju aega pesu pesemisele või kapi koristamisele.

5. TOSS OR KEEP

Do you have clothes that you haven't worn a long time or you just don't like? Toss them away! When your closet is clean and organized and spacious, you find your clothes that you actually like much more faster. Also you don't need to spend all that time on cleaning your closet and doing laundry.


6. ALUSTA VÄIKESTEST ASJADEST

Vaatad oma kuhjasid ja ei tea, kust alustada? Võta esimene ettejuhtuv sahtel või karp ja hakka pihta. Suured asjad algavadki väikestest.

6. START SMALL

Looking around your house and don't know where to start? Take the first thing that catches your eye and just start. May it be a small drawer or a box.. Big things start with little ones.7. VAATA TULEVIKKU!

Kui leiad midagi, mida tahaks väga koju soetada, siis mõtle selle peale, kas sellel esemel on koht Sinu kodus ka 6 kuu pärast. Kui ei.. jäta ostmata. Hooajakaubad nagu jõuluehted jne vali siis alati ajatud, eks (et järgmisel aastal samal ajal tekiks endiselt tahtmine asi kapist välja võtta). 

7. THINK ABOUT THE FUTURE!

When you find something you want to buy, think about six months from now. Does this thing have a place in your home after 6 months? If no, don't buy it. When buying seasonal things like xmas ornaments or bikinis etc, buy the ones that are timeless, okay!? So that next year you'll want to use them again.


8. RIIULID PUHTAKS!

Kui ese ei sobi hästi riiulisse, siis mõtle hoolikalt, kas selle igapäevane kasutamine korvab selle, et pead seda iga päev riiulis nägema? Kui ei, leia sellele uus asukoht. Sul on köögikapis ilusad kuivainete purgid ja riiulil inetu blender, mis kogu tähelepanu endale võtab? Tee vahetus - purgid riiulile ja blender kappi ;)

8. CLEAN OUT YOUR SHELVES!

When an item doesn't fit quite good on your shelves then think carefully. Is the fact that you use it every day worth all the trouble? When not, find a new place for it.. a drawer for example. You have beautiful storage jars in your cabinets and an ungly blender stealing all the attantion on the shelves? Switch - jars on the shelves and blender behind the cabinets ;)9. OLE JÄRJEPIDEV

Et kodu säilitaks oma värskuse ja puhtuse, ole järjepidev.

9. BE PERSISTENT

You want your home to remain clean and airy? Be persistent.


10. VAHETA VÄLJA

Kui tahad osta koju midagi uut, mõtle selle peale, mis on see vana, millest samal ajal vabaned. Iga ruutsentimeeter kodus on arvel! Uus pleed? Kas sellepärast, et kodus on pleede liiga vähe, vana on kole ja kulunud või sellepärast, et see on lihtsalt nii ilus? Viimasel juhul mõtle enne uue ostmist, kas oled valmis vanast vabanema?


10. EXCHANGE

You want to buy something new to your home? Think about what you're going to throw or give away. Every cm of your house is considered. New plaid? Are you buying it because you don't have enough , current one is old and ungly or because it's too pretty not to buy? If the latter, then are you ready to get rid of the old? 11. VÄHEM ON ROHKEM

Mida vähem asju Sa ostad, seda rohkem raha Sul jääb järgi, et lubada endale asju, mida tõeliselt tahad. Ja tühi kodu näeb alati palju luksuslikum välja, kui asjadega üle kuhjatud kodu ;)

11. LESS IS MORE

Less stuff you buy the more money you're going to have... to buy more expensive stuff that you actually want. And clean empty house looks much more luxurious than a home of a hoarder ;)

3 kommentaari

 1. Osaliselt nõus, osaliselt mitte. Jah, padjapüüre on meil 14 vaja. Õigemini meil kahepeale konkreetselt vaja 10 tk, kuna patju on neli. Ja külalistele ka vaja 4, kuna enda padjapüüre külalistele ei pane ja olen harjunud panema külalistele 2 patja inimese kohta. Kui külalisi rohkem, siis saavad ühe padja lihtsalt.

  Ja teine, millega nõus ei ole... mul on kodu küll tühjemapoolne, aga ma tahaks küll, et see näeks rohkem kodu moodi välja. Luksuslik saab olla ka nii, et kodus on asju. Muidu elaks nagu hotellis, kui kõik kogu aeg kapis peidus on. :) Aga üldiselt olen ka kuhjamise vastu.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma olen Sinuga täiesti nõus. Igale ühele oma. Asi taandubki eelkõige sellele, et palju kellelgi on vaja. Meil kahepeale ei ole 14 padjapüüri vaja ja külalised üldiselt ööseks ei jää. Näite tõin enda põhjal ;)

   Ja kindlasti ei mõelnud ma, et kodu peab tühi olema ja asjad kapis peidus. Idee seisnes selles, et kodu poleks täis mõttetuid asju, mida keegi ei kasuta ja mis ei oma mingit väärtust. Kui koristamise hetk on, siis on asjadel oma koht, kuhu need panna (ei pea olema kapis peidus) ja kui kohta ei ole ja asi on mõttetu, siis miks seda kodus hoida?

   Kustuta
 2. Väga super postitus! Nõustun põhimõtteliselt kõigega. Ja nii väga meeldib sinu läbimõeldud ja stiilipuhas kodu :)

  VastaKustuta