MY 3 DAY DETOX CHALLENGE

Aastavahetuse paiku levis Instagramis, Facebookis ja mujal sotsiaalmeedias Boost detox kuuri challenge'i üleskutse. Algul suhtusin se...Aastavahetuse paiku levis Instagramis, Facebookis ja mujal sotsiaalmeedias Boost detox kuuri challenge'i üleskutse. Algul suhtusin sellesse üsna kriitiliselt, kuni nägin SEDA postitust. Siis tekkis väga suur tahtmine omal nahal järgi proovida. Detsembrikuus sõin väga palju magusat ja mulle tundus, et üks puhastuskuur kuluks marjaks ära. Nii ma endale ühe detox pakikese ja cruncy seemnesegu tellisingi ja 3 päevase kuuri läbi tegin.

Ma olen seda postitust juba kirjutanud tegelikult 3 korda (hetkel 4. kord), aga igal korral tundsin, et ma pole veel päris kindel, mida see kuur endast minu jaoks kujutas. Nüüd on sellest parajalt palju aega möödas ja võin julgelt öelda oma kogemusest, et teeksin seda kuuri isegi uuesti. KUIGI minu kogemus oli üpris erinev sellest, mida igalt poolt mujalt võib lugeda...

Põhiline probleem, mis mul smuutimenüüga tekkis, oli BOOST smuutisegudega kaasa antud retseptid, mis sisaldasid minu jaoks liiga palju puuvilju. Tulemuseks olid puhitused ja väga valusad ja TUNDE kestvad kõhukrambid pärast smuutide joomist. Mingi hetk taipasin, et kehv enesetunne on liigsetest puuviljadest ja vahetasin ühe puuvilja retseptis kas selleri või brokkoli vastu (ja sellest oli abi). Küll aga jäi elu siiski seisma, sest kahest kõhukrambi päevast oli kolmandal ja neljandal päeval kõht väga hell ja vajasin veidi toibumist.

Teine probleem, mis mulle osaks sai, oli tugev väsimus. Pea käis ringi ja käed olid nõrgad. Ei, asi ei olnud selles, et ma oleks saanud liialt vähe toitaineid. Kõht oli mul koguaeg täis ja smuuti sisse läksid igasugused erinevad köögiviljad, puuviljad ja smuutisegud ja ma ütleks, et kokku lugedes tuli tunduvalt vitamiinirikkam menüü kui see, mis mul argipäevaselt on. Minu suur viga oli tegelkult hoopis see, et jätsin smuutikuuriga alustades päeva pealt kohvi joomise ära. Minu, kui suure kohvisõbra ja madala vererõhuga inimese jaoks oli see küllaltki ekstreemne otsus. Õnneks midagi väga olulist sel perioodil teha ei olnud vaja ja sain lisaks detox kuurile sooritatud ka kohvi võõrutuse. Üritasin rohkem puhata ja ega kõhukrampidega palju liikuda ei saanudki.

Kolmandaks, tava elu juurde tagasi naastes, tulid ka kohe kaotatud kilod tagasi. Mitte küll kõik, aga piisavalt, et smuutikuuri efektiivsuses kaalu langetamisel kahelda. Leian, et 3-päevane detox kuur ei ole kaalu langetamise meetod, vaid pigem siiski organismi puhastamine ja võõrutamine suhkrust, jahust, piimast, kohvist vmt. Kaalu langus tuleb püsiva elustiili muutusega. Teen detox smuutisid hea meelega ka edaspidi kombineerituna tervisliku toitumise ja liikumisega. Avastasin enda jaoks, et üht tervislikku smuutit on väga lihtne valmistada ja nii on nüüd kiirematel päevadel juhtunud, et õhtusöögiks on kähku valmiv ja vitamiinidest pakatav smuuti. Tervislikum igatahes kui pasta ;)

Kas olete midagi sellist proovinud teha ja kuidas tehe keha muutusele reageeris? 


2 kommentaari

 1. Olen mõelnud ka ette võtta detox-kuur aga pole veel julgust leidnud... Ei taha ju ometi pooleli jätta. Tahangi lihtsalt enesekontrolli mõttes proovida, kas suudan vastu pidada :)

  http://mariarttr.blogspot.com.ee/

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma kartsin ka, et jätan pooleli, aga suutsin isegi elukaaslasele pitsat küpsetada ja ise samal ajal seda mitte süüa. Kuklas kummitas mõte, et viin ikka alustatu lõpule ja natuke aega on veel jäänud, siis võin süüa, mida tahan. Ausalt öeldes pärast kuuri ei tahtnudki enam midagi erilist süüa, tegin endale mõnda aega smuutisid edasi :)

   Kustuta