VASTLAD

Tere hommikust! Täna on veebruarikuu viimane päev! Ühtlasi ka vastlad. Mõtlesin, et uurin, kui kursis te olete vastlapäeva tähe...


Tere hommikust! Täna on veebruarikuu viimane päev! Ühtlasi ka vastlad. Mõtlesin, et uurin, kui kursis te olete vastlapäeva tähenduse ja selle looga või hoopis, kuidas Teie vastlapäeva tähistate? Ise mäletan lapsepõlvest vähemalt küll, et tegime vurri seajala kondist või kui konti polnud, siis nööbist... lasime liugu, käisime vanaema soomekelguga külavahel sõitmas, sõime hernesuppi, küpsetasime vastlakukleid jne. Nüüd on aga elutempo nii kiire, et piirdume peamiselt hernesupi ja poest ostetud vastlakukliga, võib-olla laseme lähima künka otsast liugu ka, et ikka lina kasvaks! ;)

Krabasin eile koju mõned vastlakuklid ja croissant'id, mille täitsin hiljem ka vahukoore-kohupiima seguga. Nägin pilti kuskil Internetis ja tekkis soov järgi proovida. Kui otsite tavapärasest kuklist midagi erinevat, siis julgen soovitada!


//Good morning! Today is the last day of February and also, Vastlad (in estonian). I don't know if any of you knows about this vastlapäev (Estonia) or fastlavn (Denmark, Sweden, Norway, Iceland). It's a day from folk calendar, when Estonians bake semlas, eat split pea soup, sledge (the one, who makes the longest slide, is believed to have the best growing flax), make this spinning toy from a pig's bone or a button etc. It's a folk holiday that has stayed in tradition, which is quite nice! I know some countries celebrate the same day by eating pancakes (Shrove Tuesday). Do you celebrate today and how?

I took some semlas and croissants with me from the store and filled croissants with whipped cream and curd. I saw a picture somewhere in the Internet and wanted to try it out. If you're looking for something different than regular buns, then definitely try these!

0 kommentaari