HOW TO STOP PROCRASTINATING

Selle postituse idee sain oma sõbrannalt, kellega tuli ükskord jutuks viimasel ajal vaevav mitte-edenemine. See on see, kui on vaja teh...


Selle postituse idee sain oma sõbrannalt, kellega tuli ükskord jutuks viimasel ajal vaevav mitte-edenemine. See on see, kui on vaja teha midagi olulist, aga lõpuks leiad, et pesed nõusid, koristad, teed trenni, külastad vanemaid ja see kõige pakilisem asi jääb viimasele minutile või sootuks tegemata. Selline asendustegevuse otsimine sai mul alguse kunagi ammu ülikoolis õppides, kui raskete ülesannete puhul lükkasin need muudkui edasi ja tegelesin igasuguste muude asjadega. ...ja nüüd on see halb komme jälle tagasi. Mõtlesin, et panen enda jaoks kirja mõtted, kuidas kavatsen oma halvast harjumusest lahti saada ja jagan neid ka teiega.


  • Tee list kohustustest ja hoia seda endal koguaeg silme ees
  • Märgi kõige olulisem (aegkriitilisemad) kohustused punasega ja alusta esmalt nende täitmisega. Kui pakilised/rasked asjad on tehtud, on teisi kohustusi palju lihtsam täita.
  • Kui Sul on võimalik näpistada enne asja kallale asumist veidi aega, siis võta see aeg PÄRISELT puhkamiseks. Me teame kõik, et kui üks kohustus saab tehtud, siis sellele järgneb kohe uus. Seepärast tuleb vahepeal enda jaoks aega leida. Väljend "tühi kott ei seisa püsti" ei käi ainult tühja kõhu kohta. Väga raske on olla produktiivne, kui Sa ei suuda pühenduda. Et motivatsiooni tagasi saada, peab puhkama ja mitte ainult magades, vaid ka oma rutiinsest keskkonnast välja astudes. Netis surfamine, teleka vaatamine jne ei ole puhkus, see on aja raiskamine.
  • Planeeri oma unerežiim ja järgmise päeva tegevused. Ärka vara ja mine varem magama.
  • Varusta oma keha väärtusliku kütusega ja söö tervislikult. Kui vaja, planeeri oma menüü (kasvõi umbkaudselt).
  • Planeeri oma ajakavasse trenn. Usu mind, Sa ei kahetse!
  • Palu abi, kui see on võimalik. Kõiki kohustusi ei pea enda kanda võtma.
  • Likvideeri segavad faktorid. Kui pead õppima või keskenduma kindlale projektile, siis mobiiltelefon, Internet või muu ebavajalik, mis tähelepanu võtab, tuleb silma alt ära panna. Kui see pole võimalik, siis leida uus asukoht. Mina näiteks õpin tihti kuskil kohvikus või raamatukogus, kus saan oma tähelepanu suunata vaid kõige olulisemale. Kodus hajub tähelepanu väga kergelt.
  • Tee asjad ära kohe hommikul, siis saab päeva lõpus puhata.
  • Leia endale sõber, kes aitab Sul rajal püsida ja hoiab Sind rakkes.

Loodan, et siinsetest nippidest on veidi abi ka Teile. Rakendan neid juba kohe homme varahommikul. Hetkel aga, magama. Head ööd!

PS! Pildid on tehtud Duomo di Milano terrassil kuu aega tagasi. Meil õnnestus terrassile minna reisi teise päeva õhtul, napilt enne piletiputka sulgemist. Meil oli seal viibimiseks väga vähe aega ja me ei teadnud, et saame ka päris üles katusele minna. Väravad pandi üleval viibides juba kõik lukku ja turvamehed juhatasid meid välja kui avastasime seinal olevalt kaardilt, et me polegi veel kõike näinud. Ilusti palumise peale tehti väravad meie jaoks veel uuesti lahti ja saime üleval katusel veel umbes 10 minutit olla. See oli täielik vedamine igas mõttes. Duomo on tõeline iludus!


0 kommentaari