10 EASY STEPS TO BETTER MOOD

Igaühel meist on elus perioode, kus positiivne mõtlemine ja hea enesetunne on midagi väga kauget. Neid perioode on ka minul ja kui päris ...Igaühel meist on elus perioode, kus positiivne mõtlemine ja hea enesetunne on midagi väga kauget. Neid perioode on ka minul ja kui päris aus olen, siis just viimasel ajal tunnen, et ma ei ole millegagi rahul ja kive kodaratesse satub omajagu. Peamiselt olen ma selles ise süüdi, sest kõrged standardid ei lase mul sageli oma saavutuste või tegemiste üle uhkust tunda ja väga sageli reageerin ebaõnnestumistele ja takistustele valesti. Vahel aga on halbu asju, mis meiega juhtuvad ja mille vastu me ei saa midagi ette võtta, peame olukorraga vaid õppima elama. Mõnikord aga ei olegi konkreetset põhjust, miks tuju on halb. Lihtsalt elust on miskit puudu ja ei suuda selgusele jõuda, mis see miski on.
Usun, et ma ei ole ainuke ja me kõik kipume aeg-ajalt tundma, et me ei ole piisavalt andekad, edukad, targad, aktiivsed, rikkad, õnnelikud, õnnistatud jne. Nii ongi õnnelik elu muutunud millekski, mille kallal peame mõnikord teadlikult tööd tegema. 
Selles positituses jagan kümmet viisi, kuidas endas kadunud õnnetunnet samm-sammult tekitada ja veidi motiveerida ennast elus edasi liikuma positiivselt meelestatuna. Väljatoodud nipid töötavad minu peal ja kui leiad siit midagi, mis toimib ka Sinu peal, anna kommentaarides sellest märku. Kindlasti jaga meiega ka asju, mis Sinu tuju tõstavad. Me tahame teada!1. Kuula muusikat, mis peegeldab Sinu tuju
Olen loonud endale erinevad playlistid erinevate meeleolude jaoks ja kui kuulen uut lugu, mis meeldib, lisan selle sobivasse playlisti. Olen enda puhul märganud, et kui kuulan kurvana tempokamat muusikat, siis tuju läheb pigem halvemaks, seega playlistide loomine erinevate tujude jaoks on minu jaoks väga oluline. 

2. Kui tunned ennast üksikuna, suhtle inimestega, kellega on mugav rääkida ja kes oskavad Sinu tuju tõsta
Oluline märksõna on "mugav suhtlus". Mina tavaliselt saan kokku noorema õega või teeme Facetime'i, sest ta mõistab minu tujusid kõige paremini ja ta ei ürita meeleheitlikult mu enesetunnet parandada. Lihtsalt meie vestluse lõpuks on tuju parem ilma, et oleksime pidanud kedagi klatsima või tujurikkuvatest asjadest rääkima. 

3. Ja siit kohe tuleb järgmine nipp... ära räägi negatiivsetest asjadest rohkem kui vaja
Mida rohkem neist räägid, mida rohkem valjult välja ütled, seda pikemalt need Sind painavad. Ignoreeri negatiivseid teemasid ja keskendu positiivsele. Ja kui tahad rääkida häirivatest teemadest, siis otsi üles neist midagi positiivset.

Erandiks on olukorrad, kus rääkimisega on võimalik probleemi lahendada. 

4. Mine välja ja liigu
Päike, d-vitamiin, valgusrikas keskkond, ja füüsiline aktiivsus tõstavad serotoniini (õnnehormoon) taset. Kui tunned, et pole tuju trenni teha, siis just trenni tegemine selle vastu aitabki. 

5. Hari ennast
Olgu selleks siis raamat, online kursus või mõni hariv saade. Kui tunnen, et mul on motivatsioonipuudus, siis tavaliselt vaatan TedTalk´i või kuulan LondonReal podcaste. Lisaks teadmistele saab sealt ka palju motivatsiooni ja inspiratsiooni oma elu paremaks muutmisel. PS! Jaga kommentaarides podcaste, mida Sulle meeldib kuulata!

6. Söö tervislikult
Võta iga nädal kasvõi üks päev, kus sööd kogu päeva vältel suhkruvabalt ja tervislikult. Veel parem, kui toit on ise tehtud ja värsketest köögiviljadest.

7. Tee list asjadest, mis vajavad tähelepanu ja tehtud asjad tõmba listist maha
Pole midagi mõnusamat kui näha, kuidas list aina lühemaks jääb. See on samal ajal kui kohustuste vähenemine ja list asjadest silme ees, mis oled ära teinud ja mille üle saad uhkust tunda. Olgu kasvõi nõude pesemine. 

8. Loo enda ümber meeldiv keskkond
Korista, vaheta voodipesu, pese pesu, tuuluta tube, põleta küünlaid või küpseta midagi hästi lõhnavat ja maitsvat.

9. Naerata ja tervita inimesi, kellega kokku puutud
Naeratus ja tervitus, mis Sulle vastu antakse, tõstab samuti Sinu tuju ;)

10. Mine vara magama
Homne päev on targem.


Loodan, et selline nõuandev postitus Sulle meeldis. Tahan, et Sincerely Bitter blogi oleks midagi rohkemat, kui koht ilu, moe ja kodusisustuse jaoks. Seepärast töötan samm-sammult selle nimel, et blogisse satuks aina rohkem sisu, mis oleks mingil määral Sulle kasulik. Siinkohal kutsun ka üles jagama ideid või teemasid, mis võiks huvitada ja mida sooviksid siit blogist lugeda.

Pildid on tehtud eile. Käisime õega Balti Jaama turul vanavara poodides tuulamas ja hiljem Stockmanni Mademoiselle katusekohvikus salatit söömas. Tuju läks palju paremaks! ;)

Follow me on:

0 kommentaari