BUYING LESS, CHOOSING WELL

Kiirmoe brändide poodides ostlemine on muutunud minu jaoks üsna tavaliseks. Blogijana ilmselt on sellesse lõksu lihtne langeda, aga ma...


Kiirmoe brändide poodides ostlemine on muutunud minu jaoks üsna tavaliseks. Blogijana ilmselt on sellesse lõksu lihtne langeda, aga ma tean, et tegelikult ei ole see üldse minu moodi. Kurbusega vaatan kapisügavustesse, kus istuvad kingad või riided, mida olen ostnud emotsiooni ajel ja täna enam kanda ei soovi. Seepärast otsustasin, et tegelen probleemiga ning olen pannud palju asju müüki

Ühtlasi alustasin algava hooaja nn mood board'i loomisega. Jälgin hoolega, et lisan sinna vaid asju, mida päriselt vajan ja mida saan kanda järgmised kuus kuud ning järgmisel aastal samal ajal jälle. See tähendab, et ei osta midagi liialt trendikat, mida järgmisel aastal enam kanda ei sobi. Lisaks tahan, et need esemed oleks kantavad igapäevaselt nii pidulikumalt kui ka argipäevasemalt, et garderoob oleks mitmekülgne. Muidugi on olemas trende, mis kestavad mitu hooaega ja mõnikord isegi mitu aastat, seepärast luban endale vahel ka sohi tegemist. Seda ainult aga juhul, kui mulle ese väga meeldib ning sobib nii minu elustiili kui ka kehakujuga. Minu eesmärk on valida hoolega, mida ja miks ostan ning pigem investeerida kvaliteeti kui kvantiteeti. Lõppude lõpuks ostan asju ju selleks, et neid pikalt kanda.

Et ma plaanist kõrvale ei kalduks, olen teinud endale mood board'e ja koostanud ostunimekirja, mis on mul koguaeg käeulatuses või isegi nina all (näiteks arvuti taustapildina). Viimase kuu jooksul olen uue elustiiliga suutnud natuke säästa ja samamoodi jätkates saan osta asju, mida tõepoolest väga tahan. 

Lühidalt, jälgin järgmisi reegleid:

1. Tea, mida otsid ja jää kindlaks oma soovidele
2. Planeeri oma ostusid
3. Enne ostmist tee kindlaks, kas see asi sobib Sinu elustiili ja teiste Sulle kuuluvate asjadega
4. Kui on hooaja algus, siis mõtle pikemalt ette - kas kannad seda eset ka 6 kuu pärast ja ka järgmisel aastal samal ajal?
5. Mõtle, kui väga sa seda tahad, ja kas tahad seda sama palju ka 6 kuu pärast

//Shopping at the fast fashion stores has become a thing for me. As a blogger it is easy to fall into that trap, but I know I am not the person. I feel sad when looking into my closet and seeing those shoes or clothes that are emotional purchases and I don´t feel like wearing anymore. This is why I have taken a step and put a lot of stuff for sale. 

I also made inspiration boards for upcoming season. I keep in mind, that every item there has to be something I need and it should be wearable next 6 months and again next fall. That means, nothing too trendy that I don't feel like wearing next year! Another rule for me is, that these items should be wearable daily by dressing them up or down. Of course, there are some trends that last several seasons and sometimes several years, therefore I allow myself some cheating. But I will only allow cheating when I really like the trend and it suits my style, lifestyle and body type. 
My new approach to shopping is that I pick very carefully what and why I buy and rather invest in quality than quantity. After all, I am adding things to my wardrobe to keep them.

To really make myself stick to my plan, I have things I love in front of me all the time (on my desktop e.g). That means mood boards and a shopping lists about things I need. This past month I've managed to save up and if I continue doing so I can actually buy things I really want in upcoming months. 

So in short,

1. Know what you're looking for
2. Plan your shopping
3. Make sure it goes with your lifestyle and suits with stuff you already have before you're buying it
4. When at the beginning of the season, think ahead - will you be wearing it next 6 months and also next year?
5. Think if you really want it, even after 6 months.

2 kommentaari

  1. Oh üritan ise ka just täpselt seda sama teha viimasel ajal. Esimese sammuna tellisin korraliku käekoti endale. Siis tahaks korralikku kašmiirist polo ja acne salli vastu pole ka midagi :) aga tõsi ta on, et väga suur kiusatus on teha emotsioonioste...

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Oo, nii tubli!! Nimekirjad aitavad mind hädast välja. Kahjuks aga on hetkel nimekirjad liiiiga pikad.. :/

      Kustuta