Q&A - LIFE UPDATE

Ja nii ongi. Me ei ole enam koduomanikud, vähemalt seniks, kuni uue "projekti" leiame. Meiesuguseid üürinke on kindlasti vee...


Ja nii ongi. Me ei ole enam koduomanikud, vähemalt seniks, kuni uue "projekti" leiame. Meiesuguseid üürinke on kindlasti veel, seega loodan, et saame oma uue eluperioodiga veidi inspiratsiooniks olla. Üürikorteris elamine seab kindlasti mõned piirangud, kuid üritame oma kodutunde tekitamisega teid kursis hoida.

Lubasin vastata Teie poolt esitatud küsimustele, mis laekusid blogipostituse alla ja Instagrami. Väga paljud küsimused kattusid. Lisasin igaks juhuks omalt poolt juurde ka neid, mida esitatakse "päris elus".

#1. KUST AMMUTAD KODU KUJUNDAMISEKS IDEID? 
Seda on nii raske lühidalt kokku võtta, sest õige vastus on "igalt poolt". Võib-olla tahate vaadata minu Bloglovin lehele, sealt näete, milliseid blogisid jälgin. Lisaks saan inspiratsiooni ka Pinterestist, kui mingi mõte jääb kummitama ja tahan rohkem selle kohta inspiratsiooni saada, trükin Pinterest või Weheartit otsingusse inglisekeelsed märksõnad.
Minu Pinteresti profiil on Sincerely Bitter (olen seal üsna kehv piltide PIN-ija, sest lihtsam on fotod arvutisse salvestada ja sealt kustutada, kui enam huvi ei paku). Minu Weheartit profiil on samuti Sincerely Bitter (seal olen palju aktiivsem).
Väga palju inspiratsiooni saan ka poodidest või sirvides tootekatalooge (Housedoctor, Ikea, Vepsäläinen jne).

#2. KUIDAS LEIAD SULLE MEELDIVALE STIILILE SOBIVAD TOOTED LÕPUKS POEST ÜLES?
Otsin, otsin ja otsin. Sageli leian asju kogemata ja väga sageli loodan lihtsalt, et ehk kunagi müüakse selliseid asju, mis meeldivad, ka Eesti poodides ;) #struggleisreal

#3. MILLISED ON PÕHIREEGLID, MIDA SISUSTAMISEL JÄRGID?
Olen sellest mingil määral kirjutanud siin ja siin, aga põhiline reegel on ikka kvaliteet kvantiteedi asemel! Mulle ei meeldi osta üht asja 10 korda, sest see läheb katki või seda ei ole mugav kasutada. Ostan pigem ühe, mis on läbimõeldud disainiga ja heast kvaliteedist, et ma ei pea sellele asjale rohkem mõtlema. Üks hea näide on Menu kühvel ja hari, millest rääkisin selles postituses. 

#4. KAS MÄLETAD, KUST ON PÄRIT TEIE EELMISE KODU PÕRAND?
Põrand on ostetud Kodu Stuudiost, näeb üsna puitpõranda moodi välja ja isegi Kodu & Aed žürii arvas, et tegemist on lakitud tammeparketiga. Tegelikult oli lihtsalt Tarkett'i laminaatparkett (Elegance, WARM_OAK). 

#5. KAS TE MÜÜSITE OMA KODU MAHA?
Jah! Meil ei olnud see plaanis, aga kuna ostja tekkis ilma, et oleksime mingit kuulutust üles pannud, siis jah.. Kõik läks väga ruttu ja õnneks olime mõlemad juba vaimus selleks sammuks valmis. 

#6. KUIDAS PLAANITE ÜÜRIKORTERIT SISUSTADA?
Elame küll üürikorteris, aga see on vaid osaliselt sisustatud. Kuna mööblit on vaja, siis teeme kindlasti mõned muudatused või täiendused, aga mitte midagi pöördumatut. Nt. seinavärvi või köögimööblit muuta me tõesti ei saa ;)

#7. KUST SU MOTIVATSIOON TULEB?
Hoian lihtsalt silmad lahti. Kui näed, et elu võib olla palju rohkemat kui see on, siis see motiveeribki. Lisaks arvan, et tegutsema peab eesmärkide nimel ka siis, kui selleks ei ole tuju. Ennast peab sundima, sest see viib sind oma soovidele lähemale ja kui jõuad lähemale, annab see motivatsiooni, et veel edasi liikuda. AGA, ennast peab aeg-ajalt premeerima ka, et töö ja töö vahepeal oleks asju, mis Sinus õhinat tekitavad. 

#8. NIMETA 3 ASJA OMA OSTUNIMEKIRJAST.
Mul oleks vaja üht valget kudumit, eelistatult kašmiir. Teiseks, pean ostma talveks uued kindad ja tahaksin selliseid, millega saab nutitelefoni kasutada (soovitused on teretulnud). Kolmandaks, plaanin osta endale Brabantia triikimislauda. 

#9. MILLISED ON SINU LEMMIKUD SISUSTUSPOED?
Mul on kirjutatud postitus erinevates sisustuspoodidest SIIN, aga peaksin vist tegema uue, sest vahepeal on nimekiri täienenud. Kaks uut, mille hiljuti avastanud olen, on www.livingandcompany.com (tasuta tarne alates 100€) & www.perfecthome.ee. Minu lemmik hetkel on aga h&m sisustusosakond, sest see jääb tee peale ja on lihtsalt nii mugav :)

//Shit just got real. We don't own a home anymore, at least not until we find another project to work on. I know, there are so many people like us, so maybe this period of our life is somehow inspirational for you. There's not much you can do in a rental apartment to make it look like home, but I will keep you updated on how we do it ;)

You also asked few questions last time, so here I am trying to answer them. I added few that people constantly ask us "in real life", maybe some of you would like to know the answers for these too.

#1. WHERE DO YOU GET YOUR INTERIOR INSPIRATION FROM? 
It is very difficult to be specific. Maybe it is easier for you to check out who I follow on Bloglovin... I also get my inspiration from Pinterest.. when I get obsessed something, I search from Pinterest or Weheartit with few keywords and look if there is something similar I like even more. 
My Pinterest profile is Sincerely Bitter (I am a poor pin-er, mostly I just save pictures to my computer, because it is easier delete them there if I grow out of some styles). My Weheartit profile is also Sincerely Bitter (I am more active there).
I also get a lot of inspiration from stores or from product catalogues (House doctor, Vepsäläinen, Ikea etc). 

#2. HOW DO YOU FIND ITEMS YOU LIKE FROM THE STORES?
I search, search and search. A lot of times I find things by accident .. and a lot of times I just wish that maybe someday things I love will be available in Estonia too ;)  #struggleisreal

#3. WHICH ARE THE MAIN RULES YOU FOLLOW, WHEN DECORATING?
I have written about it here and here, but if there is one rule I follow the most, it is that I try to keep it simple or practical. And if you like a lot of colours and patterns, then go all the way! Don't do anything that's in between two totally different things. For example, noisy flower ornament on a kitchen's splash wall. It is functional, yes.. because you don't see the food splashes on your wall, but it is also making your kitchen look messier... which actually makes it impractical.
Another rule I live by is .. quality over quantity! I don't like to buy the same thing 10 times because it breaks or turns out to be unpractical or uncomfortable to use. I buy one nicely designed and good quality so that I don't have to think about it again.. (for example, when I bought this expensive broom from Menu).

#4. DO YOU REMEMBER, WHERE YOU GOT YOUR FLOOR FROM THE PREVIOUS APARTMENT?
The floor was from Kodu Stuudio, it looks like real wood and even Kodu & Aed jury thought it was oak, but actually, it was just Tarkett's flooring (Elegance, WARM_OAK). 

#5. DID YOU SELL YOUR APARTMENT?
Yes! We didn't plan to sell it though, but since we got a buyer without putting any announcement out there, we just went with the flow. It all moved so fast and thankfully we were mentally prepared that it might happen anytime. 

#6. HOW DO YOU REDECORATE WHEN YOU LIVE IN A RENTAL?
Yes, we live in a rental, but since it is only partly furnished and we need furniture, we will be making some additions or changes here. Everything we do, won't be permanent because when we move out, the apartment has to be as it was when we first moved in (so we can't change the colour of the walls etc). It will be a challenge!

#7. HOW DO YOU STAY MOTIVATED?
By keeping my eyes open. When you see that it is not all about what you have, but what you might have in life, and you work for it. I think it is also important to act even when you don't feel like doing anything .. you have to force yourself because it gets you closer to your goal and when you get closer, your motivation eventually comes back. BUT, you also have to treat yourself and relax from time-to-time so you have those things in between that make you really excited.

#8. WHAT ARE THREE THINGS IN YOUR CURRENT SHOPPING LIST?
I need a white knit, preferably cashmere jumper. Another thing I have on my list is leather gloves that you can wear while using your smartphone. And the third item is ironing table from Brabantia. 

#9. WHAT ARE YOUR FAVOURITE INTERIOR SHOPS?
I have listed a bunch of interior shops here (my favourite is H&M, because it is comfortable to shop there), but I should make another post because there are so many I have discovered after that. Two of my newest discoveries are www.livingandcompany.com (free shipping over 100€) & www.perfecthome.ee.

0 kommentaari