BACK IN TALLINN

Istun praegu pärast pikka töö- & koolipäeva kodus voodis teki all, sest olen nohu-köha viiruse külge saanud, kerges palavikus ja p...


Istun praegu pärast pikka töö- & koolipäeva kodus voodis teki all, sest olen nohu-köha viiruse külge saanud, kerges palavikus ja püüan hoida ennast, et mitte tõsisemalt haigeks jääda. Vaade on aknast aga mõnus ja naudin täiega kolmandalt korruselt tänavale vaatamist, seega paigal püsimine mind ei morjenda. 

Näiteks, jube kift on, kui kodus sellised tihedat kasutamist saavad esemed on midagi erilist. Meie uus veekeetja EMMA - Taani tuntuimalt kaubamärgilt Steltonilt, mis on pärit LARTUSI'st, on just selline. Minu jaoks on oluline, et asjad, millel on köögis oma nö aukoht, oleksid ka selle koha väärilised. Steltoni kannude seast oli valida roosaka ja musta vahel ning otsustasin Martinile mõeldes mehelikuma musta kasuks. Samas naine minus oleks kangesti tahtnud roosat - lihtsalt vaadake, kui kaunis roosa Steltoni AJ presskann on (mis kahjuks vaid postituse jaoks laenatud sai)! Mõlemad kannud sobivad omavahel ideaalselt kokku ja ilmselt mõtlen sellele veel mitmeid kordi, kui kohvikapslid otsas on ja M mulle pätikat serveerib...

EMMA Veekeetja Stelton // Rosenthal kruusid (Saksamaa portselanitööstuse au ja uhkus)

Kodu ilmet on just selliste igapäevaste tarbeesemetega väga lihtne muuta. Ühelt poolt kaob ära üleliigne müra ja ruum tundub korras, teisalt aga torkab silma läbimõeldud disain ja pisidetailid. Samamoodi mõjuvad hoolikalt valitud köögitekstiilid, kahvlid-noad, lõikelauad, potid-pannid jne.
Tagasi linnas olla on mõnus, ka M naudib täiega! Olen korteris isegi juba mõned muudatused sisse viinud ja tahan väga, et siinne vibe oleks julgem kui meie eelmistes kodudes. Meeldivad just tugevamad ja jõulisemad toonid, vormid ja materjalid, mis mind ja Martinit rohkem kõnetavad ja mida siin on võimalik isegi rakendada. Aga kindlasti heledamate toonide kontrastiga, et liialt süngeks ei muutuks. Seinu värvida ja auke puurida me ei saa (kuigi väga tahaks), küll aga liigutatavate asjadega saame natuke isikupära koju tuua.

Lartusit soovitan külastama minna (vaata asukohta kaardil), sest sarnast sisustuspoodi Tallinnas momendil ei leia. Tuntumad nende valikus olevatest kaubamärkidest on Villeroy & Boch, Rosenthal, Degrenne. Lisaks Lartusi suur au ja uhkus - nugadekapp, kus väärikalt rivistuvad Saksamaa, Taani ja Jaapani parimad: KAI, Miyabi, Zwilling J.A. Henckels, Stelton. Valikust leiab ka potte-panne, mööblit, voodipesu, hommikumantleid, saunarätikuid, lõhnaküünlaid jne. Kaubamärkidest on lisaks esindatud Staubi, Henckels, Rösle, Yves Delorme, Ralph Lauren, Hugo Boss, Kenzo, Bloomingville, Rogaska, Belgia Baobab jne. 

E-pood on neil hea koht tootevalikuga tutvumiseks, kuid usun, et enamikele meist meeldib ikkagi päris poes tooteid katsuda ja vaadata + riiulilt leiab asjad palju lihtsamini üles! 


This post is in friendly collaboration with Lartusi
Join with my friends:

0 kommentaari