BREAKFAST x IITALA KINGILOOS

*A friendly gift from Iittala Ilusat nädalavahetust! Loodan, et laupäev on alanud ilusalt, sest täna on mul sulle mitu (loodetavast...

*A friendly gift from Iittala

Ilusat nädalavahetust! Loodan, et laupäev on alanud ilusalt, sest täna on mul sulle mitu (loodetavasti) head asja varuks.

Kas ja mida sina hommikuks sööd? Meil on välja kujunenud harjumus hommikul süüa, sest see annab päevale korraliku stardi ning on ühtlasi ka hetk, mil saame M-ga koos istuda ja jutustada. Sööme peamiselt kaerahelbe putru (mustsõstarde, mustikate, õunatükkide või vaarikatega). Mustsõstardega puder on minu viimase aja lemmik, aga M-le see väga ei meeldi. Talle meeldivad rohkem magusamad (mitte nii mõrkjad) marjad. Vahel harva isutab meil ka soolase järele ning siis sööme kas eelmise päeva õhtusöögi jääke või röstleiba tomati või avokaadoga. 


Täna tegi M putru mustikatega ja mina valmistasin röstsaibile avokaado hummust (tuli mõnusalt kreemine ja viis keele alla). Lauale panime ka eilsest järele jäänud ahjus küpsetatud bataati ja natuke kapsasalatit. Lisaks paar viilu röstleiba, kohvi/teed ja toitev hommikusöök oligi valmis!

Avokaado hummuse valmistamiseks kasutasin pool purki kikerherneid, üht avokaadot, laimimahla (veerand laimist), tunde järgi vett, soola ja natuke Persilladet. Blenderdasin ühtlaseks ning voila! (Kui sul on köögikombain/tükeldaja, siis kasuta pigem seda. Blenderiga on raske õiget tekstuuri saada.)


Pean ausalt tunnistama, et olen laua katmises alles kollanokk. Mul ei ole lihtsalt kasvatusega sellist kommet külge jäänud (katsime laua ainult sünnipäevadel). Meil oli 5-liikmelise pere jaoks liiga väike köök, et kogu perega laua taga süüa. Küll aga M-ga oleme (peaaegu) alati söönud hommikust ja õhtust köögis. Seepärast on tore, kui korralikud ja ilusad lauanõud uue kombe juurutamisele kaasa aitavad. Valged Teema taldrikud ning halliträpsulised kruusid-kausid teevad elu selles osas väga lihtsaks, sest laud näeb kerge vaevaga efektne välja.

Muide, nagu pealkiri juba ütles, siis Iittala on täna ka ühe uhke halliträpsulise nõude komplekti  loosiks välja pannud. Komplekti kuulub kuus tassi ja kuus kaussi. Väga ilus starter-komplekt, millest hakata oma kollektsiooni kasvatama! (või täiendada olemasolevat)

Loosimängus osalemiseks:

☆ hakka minu Instagrami jälgijaks
☆ tag'i SELLE Instagrami postituse all sõber (või mitu), kellele oma kodus võidu korral laua kataksid
☆ võiduvõimaluse suurendamiseks kirjuta siia blogipostituse alla, millist hommikusööki meeldib sulle kõige rohkem süüa

Võitja teen teatavaks Instagramis ja siin 17. novembril!

0 kommentaari