food brings us together // raami collection

Ilusat jõuluaega! Teen täna jälle väikese kõrvalepõike melu keskelt :) Aasta lõpp kujuneb taaskord töökeskseks ja ausalt öeldes see uud...


Ilusat jõuluaega! Teen täna jälle väikese kõrvalepõike melu keskelt :) Aasta lõpp kujuneb taaskord töökeskseks ja ausalt öeldes see uudis jõudis minuni alles eile. Mis tähendab, et tuleb rakendada strateegilise ajajuhtimise meetodeid. 

Tegelikult aga viin sind täna kurssi sellega, mis Iittalal uueks aastaks varuks on. Eelmisel kolmapäeval sain osa super mõnusast miljööst ja maitsvatest toitudest restoranis Sfäär, kus Iittala disainijuht Jeremiah Tesolin meile uut kollektsiooni nimega Raami tutvustas. 2019 aasta alguses müügile saabivu kollektsioon kannab nime Raami ning selle autor on Jasper Morrison, keda peetakse oma põlvkonna üheks edukaimaks disaineriks. 

Veeklaasid ja küünlahoidjad meenutavad minu hinnangul pisut nostalgilisi tahulisi teeklaase, aga suurus, materjal ning värvid on midagi uut. Lisaks muidugi see väike vimka, et ribimuster ei ole klaasipinnal, vaid klaasi sees. Portselannõudel tajun ka jooni vanaaegsetest söökla nõudest, kuid jällegi on siin tegemist modernsema lähenemisega, peenelt disainitud vormiga ning kvaliteetsete materjalidega (vitro portselan). Raami portselannõud ning ribilised klaasid on kindlasti midagi, mida kunagi oma kodus näha tahaksin. Klaasi värvidest meeldivad oranžid ning samblarohelised toonid, mis on üheagselt ajatud ning väga trendikad värvid. Samas on kollektsioonis ka 2019 aasta auks meresinine ning lõheroosa, mis omavahel kombineerituda mõjuvad harmooniliselt.

Raami kollektsiooni esemed loovad väga hubase ning kutsuva atmosfääri igasse skandinaavialikku koju nii iseseisvalt kui ka kombineerituna teiste kollektsiooni esemetega. 

Fotode autor Marek Metslaid

0 kommentaari